tynk krzemianowy webera - opinie

Menu


tynk krzemianowy webera - opinie





lagerfeld - 27-06-2005 09:07
czy ktoś zastosował go u siebie na domku ? jakie wrażenia (estetyczne i użytkowe) ?? podobno jest to odpowiednik silikatu tylko zastosowano inny składnik (?). polecacie (produkt jak i firmę) czy wręcz przeciwnie ?
u mnie w okolicach najbardziej popularny jest kreisel. stÄ…d pytanie.



ankalenka - 27-06-2005 09:38
Tynk krzemianowy to to samo co silikatowy. Krzem ma oznaczenie Si (takie przypomnienie z chemii :lol: ) Ja kupiłam webera krzemianowo-silikonowy (czyli silikatowo-silikonowy) ale kładę w tym tygodniu więc co do użytkowania się nie wypowiem.



lagerfeld - 27-06-2005 10:18
a ocieplasz wełną czy styro ?
ja mam styro dlatego też tzw. oddychanie tynku nie jest decydującym argumentem przy zakupie. zastanawiam się, czy opłaca się zapłacić więcej od akrylu za samą potencjalną możliwość lepszej zmywalności i trwałości.
btw. zawsze byłem słaby z chemii.



markus_gdynia - 27-06-2005 10:19
Mam u siebie położony tynk silikatowy/krzemianowy z Terranovy od jesieni zeszłego roku. Póki co żadnych zastrzeżeń.



Peterek - 27-06-2005 10:28
Mnie również korci ten tynk, właśnie z powodu łatwej zmywalności i podobno jest bardziej odporny na porastanie.



ankalenka - 27-06-2005 16:32
ja mam ścianę jednowarstwową, więc nie ocieplam. A o akrylu słyszałam że się lepi do niego kurz i inne świństwa. Porównanie ceny akryl webera i silikat nie zabija tak bardzo, warto się zastanowić, różnica była chyba rzędu złotówki z czymś na kilogramie. Ja kupowałam silikatowo-silikonowy w promocji w maju, nie pamiętam ile kosztował.



Sp5es - 27-06-2005 21:12

Tynk krzemianowy to to samo co silikatowy. Krzem ma oznaczenie Si (takie przypomnienie z chemii :lol: ) Ja kupiłam webera krzemianowo-silikonowy (czyli silikatowo-silikonowy) ale kładę w tym tygodniu więc co do użytkowania się nie wypowiem. Silikonowy to też Si tyle, że z organicznymi grupami funkcyjnymi, dokładnie to siloksany.

Tydzien użytkowania nic nie powie.



Sp5es - 27-06-2005 21:16
Silikaty zasadniczo wyglądają dobrze. Są najtrudniejsze wykonawczo, najłatwiej o wyplamienia, najbardziej agresywnie chemicznie (popaprania szyb, parapetów itd.)

Lepsze sÄ… jednak silikonowe.

Estetyczne sÄ… oba - O ILE DOBRZE WYKONANE.

Oba powinny być mniej podatne na porastanie niż akryl.



Senser - 27-06-2005 22:04
Ja mam kładziony prawie 1 m-ąc temu... też mam problem z zapamiętaniem nazwy...muszę spisać z wiadra....chodzi o ten najnowszy tynk Terranovy...chyba krzemianowo-silikatowy (???)
Kolor jest ok...
O doświadczeniach nic nie powiem, ze zrozumiałych względów..
Ale podobno ma wszystkie najlepsze parametry użytkowe...



Mariusz1 - 27-06-2005 22:58
Ja u siebie położyłem krzemianowo-silikonowy właśnie z Terranowy (weber). Co prawda mam go dopiero dwa miesiące, ale wygląda ładnie. Kupiłem baranek 1.0 mm, więc wykonawcy mieli nieco utrudnione zadanie (na drobniejszym bardziej widać nierówności), ale wyszło OK.
Krzemianowo-silikonowy jest nieco droższy od krzemianowego (jakieś 10-15%), ale chyba warto dopłacić. Podobno ma lepsze parametry jeśli chodzi o odporność na zabrudzenia i lepiej reaguje na dobowe różnice temperatur.

pozdrawiam



Sp5es - 28-06-2005 06:18
Tynk 1 mm to polskie zoo. I ukochanie niskiej ceny za 1m2.

Zachodnie normy masę o uziarnieniu 1 mm określają jako farbę strukturalną, a nie jako tynk. To pierwszy czynnik , który powoduje brak zaufania do producenta.

Ciekaw jak taka masa wytrzymuje próby na udarność. Nie wydaje mi się , aby masa o gruboci 1 mm wytrzymywała uderzenie kulą o energii 1 J (wymogi tzw. ZUAT - "protezy" normy na systemy ociepleniowe).

Każdy tynk silikatowy ma ograniczoną paletę barw, szczególnie w zakresie barw intensywnych - nie wszystkie pigmenty "wytrzymują" wysoką alkaliczność spoiwa krzemianowego.



ankalenka - 28-06-2005 11:01

Tydzien użytkowania nic nie powie. no właśnie. napisałam, że kładę dopiero w tym tygodniu, więc się nie wypowiem.

SP5ES - jesteś krótkofalowcem, czy Twój nick to zbieg okoliczności?



lagerfeld - 28-06-2005 11:08
hehe, nieźle się rozwinął wątek - siloksany, spoiwo krzemianowe...
co do kosztów, to u mnie różnica w totalu wynosi prawie 1000 zł między akrylem a krzemianowym. wiem, że lepiej brzmi że różnica ok. złocisza na kg ale ogólna suma robi wrażenie - jest się nad czym zastanawiać.
poza tym trochę obawiam się, specjalnej techniki nakładania - czy wykonawcy sobie poradzą - oczywiście mówią, że tak a efekt będzie widoczny na mojej ścianie.
może macie jakieś doświadczenia w technice nakładania, na co mam zwrócić szczególną uwagę (podobno przy krzemianowym dodanie kubka wody może powodować wyplamienia).
będę robił baranka 1,5 (właśnie ze względu aby nie wypaść z nerw przy fuszerce 1,0 ;)



Sp5es - 28-06-2005 21:06

Tydzien użytkowania nic nie powie. no właśnie. napisałam, że kładę dopiero w tym tygodniu, więc się nie wypowiem.

SP5ES - jesteś krótkofalowcem, czy Twój nick to zbieg okoliczności? .../.--./....././...



Sp5es - 28-06-2005 21:08

poza tym trochę obawiam się, specjalnej techniki nakładania - czy wykonawcy sobie poradzą - oczywiście mówią, że tak a efekt będzie widoczny na mojej ścianie.
może macie jakieś doświadczenia w technice nakładania, na co mam zwrócić szczególną uwagę (podobno przy krzemianowym dodanie kubka wody może powodować wyplamienia).
będę robił baranka 1,5 (właśnie ze względu aby nie wypaść z nerw przy fuszerce 1,0 ;)
1,5 mm to też nie to, jakkolwiek w Polsce staje się to standardem.
Tynki silikatowe wymagajÄ… :

- dobrego gruntowania i
- powtarzalnych stosunków wilgonościowo-cieplnych przy układaniu.

Pisałem o tym szczegółowo parę razy na forum.



ankalenka - 28-06-2005 22:28

.../.--./....././... 73!

Sitedesign by AltusUmbrae.