Feng Shui remedia Chiński miecz


CHIŃSKI MIECZ


W autentycznym chińskim feng shui wyróżnia się dwa rodzaje mieczy: tak zwany miecz Siedmiu Gwiazd (planet) oraz miecz z monet. Miecz Siedmiu Gwiazd zwykle wykonany jest z metalu lub drewna, a jego najbardziej charakterystyczną cechą jest układ siedmiu planet składających się na gwiazdozbiór Wielkiej Niedźwiedzicy, widniejący na obu lub jednej stronie miecza. Wszystkie planety połączone są łamaną linią (taki sam wzór, jak w przypadku trzynożnej żaby), co ma podkreślić ich związek z Gwiazdą Północy i oddanie się pod jej opiekę. Układ gwiazd zwykle jest wyryty na ostrzu miecza, lecz dopuszcza się namalowanie go w kolorze żółtym, bądź białym. Tak, jak w przypadku innych talizmanów chińskich, także miecz Siedmiu Gwiazd wiesza się na czerwonym sznurku lub wstążce.

Inną jego wersją jest miecz wykonany z monet (ewentualnie ich replik), które były używane za czasów panowania znaczących cesarzy lub pochodzących z czasów tak zwanych "szczęśliwych dynastii". Różna, w zależności od wielkości miecza, ilość monet jest powiązana ze sobą w szczególny sposób. Zwykle miecz ozdobiony jest jednym lub dwoma wisiorami w kolorze czerwonym. Ważnym elementem jednego z wisiorów jest kulka wykonana z sześciu monet (liczba sześć symbolizuje żywioł Metalu, przez co wzmacnia naturalny żywioł miecza), a drugiego - splot z czerwonego sznurka w formie nietoperza (symbol szczęścia) lub tak zwany "magiczny splot". Bardzo często wisiory te wzbogacone są elementami ozdobnymi w kolorach zielonym - łagodzącym, lub żółtym - wzmacniającym charakter tego remedium.

ZASTOSOWANIE

W przypadku miecza umiejętne jego zastosowanie jest niezwykle ważne, gdyż pozwala na wykorzystanie wszystkich mocy, jakie w nim drzemią, a są to przede wszystkim moce ochronne. Dlatego też miecz Siedmiu Gwiazd, jak i miecz z monet wiesza się horyzontalnie w rejonie drzwi frontowych uważając, by czubek jego ostrza nie był skierowany ku drzwiom. Jeżeli w rejonie drzwi wejściowych znajduje się okno, ostrze miecza również nie powinno w nie godzić.

Miecze feng shui wykorzystuje się do ochrony także innych rejonów domu. Można wieszać je nad oknami, za którymi rozlega się nieprzyjazny człowiekowi widok. Jeżeli zaś któryś z pokoi znajduje się w naszym niekorzystnym rejonie domu (technika obliczania korzystnych i niekorzystnych rejonów nosi nazwę Osiem Pawilonów), wówczas jeden z chińskich mieczy wieszamy na głównej (czyli pełnej, a więc pozbawionej okien i drzwi) ścianie tego pomieszczenia. Także i w tym przypadku należy uważać, by miecz wisiał horyzontalnie oraz by jego ostrze nie godziło w ważny punkt pomieszczenia.

Ludowe wierzenia dotyczące chińskiego miecza, przede wszystkim tego wykonanego z antycznych monet, znacznie rozszerza jego zastosowanie, przenosząc moce ochronne do świata nadprzyrodzonego. W Chinach wierzy się, że powieszenie miecza z monet u wezgłowia łóżka strzeże śpiących przed "nawiedzeniem" przez złe duchy. Ma to szczególne znaczenie wówczas, gdy w danym pomieszczeniu miała miejsce jakaś zbrodnia, nieszczęśliwy wypadek, czy inna tragedia. Wierzy się też, że w mieczu tym zawarta jest moc, która strzeże zdrowia człowieka przed różnymi zagrożeniami. Dlatego też w Chinach miecze wiesza się w sypialniach osób powracających do zdrowia po ciężkiej chorobie, a także w pokojach nowonarodzonych dzieci


Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Feng Shui remedia Znaki chińskiego zodiaku
Feng Shui remedia Rybki
Feng Shui remedia Rośliny kwiaty
Feng Shui remedia Kadzidełka
Feng Shui remedia Woda
Feng Shui remedia Kuang Kung Bóstwo Powodzenia
Feng Shui remedia Kryształy Światło
Feng Shui remedia Pieniążki
Feng Shui remedia Pieniążki
Feng Shui remedia Noże
Feng Shui remedia Lustra
Feng Shui remedia Dzwonki
Feng Shui remedia Trzech Gwiezdnych Bogów
Feng Shui remedia Smok i Fenix
Feng Shui remedia Smok i Fenix
Feng Shui remedia Żółw z głową smoka
Feng Shui remedia Starożytny znak Taiji Tu

więcej podobnych podstron