043 LITERATURA DO ZABYTKËW TEL 601979100

043 LITERATURA DO ZABYTKËW TEL 601979100



cówkę wypchnąć przez szczelinę na zewnątrz dna przepustnicy, po czym całość rozłączy się bez trudności.

Dla zdjęcia zapinki z rowka iglicy wystarczy zwichrować nieco końce zapinki, tzn. nagiąć jeden koniec do góry, a drugi na dół, i pociągnąć do tyłu. Zakładać podobnie.

Przy zakładaniu cięgła na przepustnicę należy najpierw założyć iglicę, przy czym przecięcie zapinki musi być zwrócone dokładnie w kierunku szczeliny w przepustnicy. Następnie sprężynę nakładamy na wystający pod kołpakiem koniec cięgła i ścisnąwszy ją wyciągamy jak najdalej końcówkę cięgła. Następnie lewą ręką podkładamy przepustnicę w taki sposób, aby wystający koniec cięgła przesunąć przez szczelinę przepustnicy aż poza dno. Przytrzymując go palcem lewej ręki, prawą zwalniamy sprężynę, która wskoczy w wydrążenie przepustnicy. Przez popchnięcie-śrubokrętem spowodujemy wsunięcie się końcówki cięgła do swego gniazdka w dnie przepustnicy.

Po założeniu przepustnicy i dokręceniu kołpaka należy skasować nadmierny luz cięgła przez wykręcenie śruby regulującej. Przy wykręcaniu jej unieść koniec pancerza cięgła.

Regulacja wolnych obrotów polega na takim ustawieniu śruby regulującej, aby silnik na biegu jałowym pracował trwale przy możliwie najmniejszych* obrotach. Dla silnika SOI obroty te wynoszą od 450 do 600 na minutę. Regulację należy przeprowadzić przy zupełnie rozgrzanym silniku (nie tylko cylinder ale i kadłub powinien być ciepły).

Obsługa instalacji zapłonowej

Obsługa instalacji zapłonowej sprowadza się do okresowego oczyszczania styków przerywacza co 2000 km i w razie potrzeby regulacji odstępu między nimi.

Dla regulacji przerywacza musimy przede wszystkim zdjąć aluminiową osłonę, przymocowaną do kadłuba silnika za pomocą 3 wkrętów z sześciokątnymi łebkami. Górny wkręt należy wykręcić, dwa dolne — przedni i tylny wystarczy zluzować na dwa obroty. Następnie oprzeć niezbyt ostry śrubokręt skośnie od tyłu ku przodowi o otwór po wykręconym wkręcie i uderzyć lekko dłonią w trzonek. Wystarczy to, aby między osłoną a kadłubem powstała szczelina 1—2 mm. W szczelinę wkładamy śrubokręt i pokręcając za trzonek kolejno w kilku miejscach, odsuwamy dalej osłonę. Wskazane jest zluzować nakrętkę moletowaną cięgła hamulca, aby opuścić pedał ku dołowi, po czym osłona daje się zdjąć ręką z obudowy.

Przy normalnej obsłudze motocykla jest to wystarczające dla otrzymania dostępu do przerywacza, gdyż aluminiowa miska koła zamachowego posiada dwa okienka, przez które można zobaczyć

43


Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
041 LITERATURA DO ZABYTK?W TEL 601979100 całkowitego wyschnięcia. Przed założeniem na gaźnik wpuścić
018 LITERATURA DO ZABYTKËW TEL 601979100 dują się dwie tulejki ustalające, które zapewniają ściśle w
038 LITERATURA DO ZABYTKËW TEL 601979100 zynie. Dopiero wtedy można wlać zawartość butelki do czyste

więcej podobnych podstron