DSCN6297

DSCN6297



52 PODSTAWY

Mistrzowie z innych linii przekazu, zależnie od przyjętej wśród tych Mistrzów tradycji, stosują własne opłaty.

Są też i tacy, którzy decydują się na sposób, gdzie wszystkie chwyty są dozwoloff* A jakie chwyty? Jedni zawyżają ceny, bo więcej zyskają. Da się to przeżyć, fhni zaniżają, bo wtedy więcej osób do nich przyjdzie. Ci również zyskują. Tyle, że w tyrrt przypadku stracą sami kursanci, lecz dowiedzą się o tym po niewczasie.Jako przy?, kład niech posłuży przypadek, z którym się zetknąłem, że cena za inicjację ml* strzowską (3‘) wynosi 500 USD (słownie: pięćset). Proszę porównać z powyższym cennikiem, biorąc i to pod uwagę, że oferta pojawiła się na rynku amerykartskjjffl Co będzie warty Mistrz po takiej inicjacji? Niech każdy sobie odpowie sam. '1

Powyższa taryfikacja opłat jest tylko przykładem na rozwiązanie trudnego pro* blemu. Jej ideą było określenie właściwych progów, które stoją na drodze'do kolejnych stopni. Nie jest to moim zdaniem sposób doskonały. Jest jedynie próbą' doskonałości. Moim zdaniem nie jest możliwe ustalenie konkretnych wartości liczbowych. W końcu wartość nabywcza 150 USD w USAjest zupełnie inna niż np. w Polsce. A jeszcze gorzej z tym w krajach bardzo biednych. Ze stałej taryfy wynika* loby, że w biednym kraju próg jest wyższy. I chociaż chciano stworzyć namiastkę' doskonałości, to nadal pozostają dziury. Podobnie ma się rzecz z ludźmi wjed* nym kraju. Dla jednego 150 USD to niewiele warta sumka, dla Innych zaś olbrzym mia kwota. Nie da się moim zdaniem w taki sposóbjednoznacznic ustalać progów. Nic da się także wymusić, aby ktoś się właściwie otworzył.

Być może, co stanowi propozycję rzuconą w eter, najwłaściwsze by było, gdy opłaty będą stanowić wartości proporcjonalne. Były kiedyś takie przymiarki w Pol* scc, gdy np. za 1* płacono 1/6 indywidualnych zarobków człowieka, za 2* trzykrotnie więcej. Nikt nikogo nie sprawdzał, a każdy decydował za siebie.

Drugi sposób zaproponowałajedna z osób po Reiki. Odniosła się ona do opłat nieco inaczej. Stwierdziła, że opłaty mogły by być ustalane w odniesieniu dojakłęj! wartości porównawczej, charakterystycznej dla każdego państwa. Przykładem takiej wartości może być np. średnia krajowa albo minimalna pensja w budżetówce.

W tego typu systemach opłat nawet ci najbiedniejsi mogą przyjąć Reiki i skutccz-nie wykorzystać dany im potencjał. Pamiętajmy, że często ludzie biednymi rodzą się z wyboru, co nie oznacza, iż nie potrzebują na ziemi otwarcia się na Ducha. Potrze* bują tak samojak bogaci, by dawać sobie radę ze swoimi problemami, ale nadal chcą być biedni, by karma się wypełniła. Gdy natomiast określi się sztywne progi finansowe, to moim zdaniem mamona staje się celem, a nie środkiem.

SEMINARIVM

Szkolenie 1* 12* odbywa się w formie zajęć grupowych, tzw. seminariów. Uczest* niczy w nich kilka do kilkudziesięciu osób, które przyjmują Reiki. Zajęcia prowadzi Mistrz Reiki, sporadycznie w obecności innego Mistrza.

Seminarium 1* irwa dwa do czterech dni, przy czym w Polsce przyjęło się najczęściej 2 dni. Związane to jest z zakresem materiału do przekazania, ale gldwnic z cyklem inicjacji. Ponieważ pomiędzy nimi konieczny jest określony czas na dokonanie się tego, co inicjacja zapoczątkowała, więc należy zachować rozłożenie ich odpowiednio na kilka dni. Praktyka setek Mistrzów i wielu lal pracy wyraźnie wskazuje, że taki ukladjest optymalny. Są jednak tacy Mistrzowie, którzy tylko z sobie wiadomych względów skracają ten czas do 1*1,5 dnia. Ze szkodą dla uczniów. Ci jednak o tym wówczas nie wiedzą.

Przyśpieszenie kolejnych inicjacji można by porównać do kuracji pacjenta, któremu konieczne Jest wykonanie zabiegu operacyjnego. Ze względu na skom* plikowany charakter zabiegu wprowadza się jego realizację w kilku etapach, pozwalając by każdy kolejny z nich został wykonany w ograniczonym zakresie. Po czym następuje zagojenie się ran i częściowa poprawa zdrowia. Dopiero wtedy wchodzi się z nowym zabiegiem. Ale jeden z lekarzy doszedł do wniosku, że po co czekać na zagojenie się ran, skoro można szybko zrobić następne operacje. I mieć pacjenta z głowy, niezależnie od tego czy jest to dla niego korzystne, czy nic. Tak właśnie czynią niektórzy Mistrzowie. Ważne jest dla nich zaliczenie, a nie pozytywny efekt. Chciałbym wierzyć, że robią to tylko z głupoty.

Seminarium 2'jest krótsze. Zajmuje ono tylko jeden dzicri. Koniecznie Jednak musi być rozbite na 2 bloki, w dwu kolejnych dniach. Cel? Podobnie jak powyżej. I chociaż jest tutaj tylko Jedna inicjacja, to zakres trudnego materiału wymaga^ aby do przyswojenia go zarezerwować właśnie taki układ czasowy.

Szkolenie na siopiert mistrzowski odbywa się w cyklu pozascminaryjnym.o czym wspomniałem wcześniej. Z wyjątkiem niektórych patologicznych sytuacji.

Seminaria odbywają się w bardzo różnych warunkach. Bywałem na seminariach, które robiono dla kilku osób w prywatnym mieszkaniu. Bardzo kameralnie. Bywałem też na seminariach, gdzie jednocześnie było kilkadziesiąt osób. Przeważnie odbywają się one w przedszkolach lub innych podobnych obiektach, gdzie można zgromadzić dużą ilość ludzi i dać im szansę w miarę normalnego pobytu przez dni szkolenia. Część zajęć odbywa się w miastach i tych Jest większość. Ale zdarzają się i takie, które są na terenie ośrodka wypoczynkowego głęboko w lesie. Niektóre z nich wymagają codziennego przychodzenia i odchodzenia z sali zajęciowej. W innych zaś szkolenie odbywa się w trybie zamkniętym (na miejscu poza zajęciami Jest również spanie I wyżywienie). Jak widać jest to bardzo zróżnicowany układ i zależy od warunków lokalowych dostępnych organizatorom, ewentualnych kosztów organizacji oraz inwencji organizatorów.

Jak odbywają się takie seminaria? Po zgromadzeniu wszystkich uczestników Mistrz przekazuje wiedzę na temat Reiki w zakresie koniecznym do nauczania w danym stopniu. Część z niej jest wymogiem szkolenia Reiki, część natomiast zależy od osobowości i wiedzy Mistrza. W trakcie zajęć Mistrz może mówić mało lub dużo, mądrze lub głupio, ale i tak najważniejszy jest przekaz pozawerbalny. To, o czym mówi, zależy od Jego osobistej wiedzy I doświadczenia, a także odpowiedzialności. Jednak pamiętać należy, że choćby najmądrzejszy, nie jest w sta-


Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
DSCN6287 52 PODSTAWY Rolę Mistrza może właściwie pełnić każda sytuacja. Mistrz bowiem niczego nic uc
DSCN6299 56 PODSTAWY Mistrza, przez co wewnętrznie wymuszają na nim taki sposób prowadzenia zajęć, a
IMG03 (2) Rys. 103, Podstawowe nil— ntióbŁcr 10.3. FREZARKI W zależności od możliwości obróbkowych
Scan09 52 Problemy teoretyczne lokalnego (związanego z przedmiotem) w zależności od światła. Uwzględ
. Podstawowy tryb powstawania osób prawnych: W zależności od rodzaju zdarzeń i przesłanek prawnych
Zapis i Podstawy Konstrukcji Mechanicznych. Chwytaki manipulatorów i robotów W zależności od przyjęt
Podstawy nauki o materiałachStruktury staliw niestopowych W zależności od przebiegu chłodzenia odlew
zależności od przyjętej kolejności podstawień otrzymywane są różne odchylenia cząstkowe. • Im
EJ Inteligentne instalacje elektryczne Ogólna charakterystyka systemu SI Przekaźniki, zależnie od ic
W zależności od przyjętych celów poznawczych, wyróżnia się dwie podstawowe metody badań
DSC1200400 Układ arytmetyczno-łoglczny Sumowania jest podstawowa operacja wykonuwana przez ALU Zależ
kamery, położenia kamery w momencie ekspozycji i innych parametrów lotu (zależnie od podłączonego sy
9 KAPITAŁ LUDZKI European Computer 0 O O
kamery, położenia kamery w momencie ekspozycji i innych parametrów lotu (zależnie od podłączonego sy

więcej podobnych podstron