SNC00140

SNC00140



Z treści tych przepisów bowiem wynika, że prawo do dysponowania terenem aa cek budowlane to nie tylko tytuł prawny inwestora do władania nieruchomością,


ale również prawo do władania Z postanowień


wywodzący się z treści prawa rzeczowego!—---

nieruchomością, wynikające ze stosunku zobowiązaniowego. Z postanowią umowy notarialnej o oddaniu gruntu w użytkowanie wieczyste, zgodnie z którą nastąpiło wydanie przedmiotu umowy, oraz z pism odnoszących się do zgody na zbliżenie inwestycji do granic sąsiedniej działki wynika, że już na etapie postępowania o pozwolenie na budowę właściciel gruntu zezwolił użytkownikowi na dysponowanie działką na cele budowlane. Należy zatem przyjąć, że prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane powstaje na podstawie umowy o oddaniu gruntu w użytkowanie wieczyste, mimo że prawo to nie zostało i ujawnione w księdze wieczystej, jeżeli z treści tej umowy wynika, że przedmiot [ umowy został oddany użytkownikowi wieczystemu, a właściciel gruntu jeszcze f przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę wyraził zgodę na dysponowanie gruntem na cele budowlane.

11 Ani czynności udziału w zawarciu aktu notarialnego ustanowienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości, ani czynności negocjacyjne poprzedzające zawarcie takiej umowy nie są czynnościami z zakresu administracji publicznej w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 maja 1995 r. o Naczelnym Sądzie Administracyjnym (Dz.U. Nr 74, poz. 368 z późn. zm.) i nie podlegają zaskarżeniu do Naczelnego Sądu Administracyjnego (postanowienie NSA z dnia 21 lutego 1997 r., I SA 264/97, ONSA 1997, nr 4, poz. 182).

13. Od dnia wejścia w życie ustawy o gospodarce nieruchomościami oddanie nieruchomości w użytkowanie wieczyste następuje tylko w drodze umowy cywilnoprawnej. Orzekanie przez Naczelny Sąd Administracyjny po dniu 1 stycznia 1998 r. o legalności decyzji wydanych przed tą datą w sprawach, w których w nowym stanie prawnym nie obowiązuje już tryb decyzyjny, stało się zbędne, co skutkuje umorzeniem postępowania sądowego na podstawie art. 355 § 1 k.p.c w związku z art. 59 ustawy z dnia 11 maja 1995 r. o Naczelnym Sądzie Administracyjnym ( postanowienie NSA z dnia 12 stycznia 1999 r., II SA/Łd 2465/97, OSP 1999, nr 12, poz. 214).

Zbycie

nieruchomości w drodze przetargu i bez-przetargowej


Art 28.1. Sprzedaż nieruchomości albo oddanie w użył* kowanie wieczyste nieruchomości gruntowej następuje w drodze przetargu lub w drodze bezprzetargowej, stosownie do przepisów rozdziału 4 niniejszego działu.

2.    Warunki zbycia nieruchomości w drodze przetargu obwieszcza się w ogłoszeniu o przetargu. Warunki zbyci* nieruchomości w drodze bezprzetargowej ustala się w rok*’ waniach przeprowadzanych z nabywcą.

3.    Protokół z przeprowadzonego przetargu oraz pro*0 . z rokowań przy zbyciu w drodze bezprzetargowej podstawę do zawarcia umowy.


Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
SNC00140 Z treści tych przepisów bowiem wynika, że prawo do dysponowania terenem aa cek budowlane to
Prawo do dysponowania NIERUCHOMOŚCIĄ na cele budowlane jako warunek realizacji zasady wolności
Egzamin pisemny styczeń 09 brakująca strona Zadanie 59, Z zamieszczonego przepisu prawnego wynika
> jeżeli jednak z treści testamentu lub z okoliczności wynika, że bez takiego zastrzeżenia spadko
12 (43) Zadanie 59. Z zamieszczonego przepisu prawnego wynika, że pracownik nie jest zobowiązany do
WSPÓŁUCZESTNICTWO JEDNOLITE: Gdy z istoty stosunku spornego lub z przepisu ustawy wynika że wyrok
Według danych Urzędu regulacji energetyki wynika, że w Polsce do sieci podłączonych jest 253 elektro
8 (1460) 1 Ze wzoru (1.28) wynika, że wzmocnienie wzmacniacza z ujemnym sprzężeniem zwrotnym jest ró
zabawy paluszkowe5 cji tekstu. Specyfiką tych zabaw jest to, że można bawić się nimi wiele razy, a
Obraz6 2 kryterium dochodowe podkreślił, że prawo do świadczeń z pomocy społecznej uwarunkowane jes
Z równania 5.2 na slide no. 30 wynika, że zmiana w dochodach zmienia punkt przecięcia linii budżetu
168 3 168 Zbigniew Barciński tyką społeczną; c) praktyka Kościoła pierwotnego była taka, że pra
Lidia Więcaszek-Kuczyńska •    zasadę, że prawo do prywatności obywateli jest

więcej podobnych podstron