4 (2238)

4 (2238)

13. Gra 6x6. Boisko jest podzielone na dwie części. Na każdej jest po trzech zawodników każdego z zespołu. Nie mają oni prawa przekraczać linii środkowej. Punktowane jest celne podanie przez linię środkową, {rys. 13)

14. Gra 6x6 w podziale 3x3 z zadaniem przekroczenia linii końcowej boiska przez prowadzenie piłki. Linię środkową ma prawo przekroczyć zawodnik prowadzący piłkę. Zadanie jest wówczas realizowane przy przewadze zespołu posiadającego piłkę. (4x3). Przy stracie piłki przez atakujących jeden z nich ma prawo powrotu na swoją połowę boiska, (rys. 14)

15. Gra 6x6. Gra na dwie duże bramki. Bramki zdobywa się uderzeniem bez przyjęcia lub uderzeniem piłki głową. (rys. 15)

17. Gra 8x4. Trzy zespoły 4-osobowe w trzech rodzajach kolorowych oznaczników. Zadaniem gry jest jak najdłuższe utrzymanie się przy piłce przez zespół składający się z 8 zawodników (dwa rodzaje koszulek). W przypadku straty piłki przez jednego z czterech ubranych, np. w żółte koszulki, cały ten czteroosobowy zespół staje się odbierającym piłkę, a ci, co do tej pory ją odbierali są w jej posiadaniu. Zawodnicy czwórki, która nie popełniła błędu są oczywiście cały czas przy piłce. (rys. 17)

Uwaga! W grach 6x6 wielkość boiska powinna się zamykać 40-70 m długie i 20-45 m szerokie.

D. Gry na jedną lub dwie bramki.

18. Gra na jedną bramkę. Jeden zespół atakuje, a drugi broni. Co 5 minut następuje zmiana ról. Założenia gry:

-    gra na dwa przyjęcia piłki,

-    obowiązek startu za piłką po podaniu,

-    krycie każdy swego,

-    zespół broniący musi jak najdłużej utrzymać się przy piłce,

-    bramkarz wprowadza piłkę do gry ręką. (rys. 18)

16. Gra 6x6 na dwie bramki. Bramki zdobywa się jak powyżej z tym, że bramka uznana jest wtedy, gdy zespół atakujący jest na połowie przeciwnika, (rys. 16)

19. Gra na jedną dużą (napastnicy) i dwie małe bramki (obrońcy). Zdobycie bramki przez napastników daje im dwa punkty, przez obrońców - jeden. (rys. 19)