C (76)

C (76)



półokrągłą na rufie elementu 6 zaginamy również do wewnątrz, przy czym jej części zaopatrzone w małe trapezowe sklejki zaginamy lekko w kształt pobocz-nicy stożka. W celu połączenia ze sobą elementów 6 i 7 kładziemy je na stole (stroną nie pokolorowaną do góry) i na części rufowej (element 6) naklejamy elementy usztywniające 112 dosuwając je do siebie. Następnie ha części dziobowej (element 7) przyklejamy od strony dziobu element 5 i dosuwamy do niego element 3, przyklejając go do części 6 i 7, zesuwają te części razem krawędziami poprzecznymi. Po naklejeniu wszystkich elementów usztywniających pomiędzy elementami 2 i 3 powstanie niewielka luka, gdyż części te nie stykają się ze sobą ściankami poprzecznymi. Po naklejeniu elementów usztywniających przyklejamy z boków do elementu 3 i do części 6 i 7 w miejscu ich styku sklejone uprzednio w kształt trójkątnych ramek elementy 8, mające za zadanie usztywnić w tym miejscu kadłub modelu.. Z kolei przyklejamy do górnych powierzchni elementów usztywniających 1, 2, 3, 5 sklejki zagiętych uprzednio do wewnątrz bocznych trapezowych pól elementów 6 i 7. W części rufowej elementu 6 przyklejamy uprzednio zagięty półokrągły element sklejkami bocznymi do podstawy, a sklejką środkową do górnej powierzchni elementu 1. Sposób sklejenia nadwodnej części kadłuba podaje rys. 1.

lorowanej przy ich tylnej krawędzi w ten sposób, że drugi zespół sklejek wystaje na zewnątrz. Do tych sklejek przyklejamy tylną część pokładu i burt (cz. 11, 12). Z kolei przygotowujemy części 14 i 15. Obie powierzchnie środkowe każdego żeberka sklejamy ze sobą stroną nie zadrukowaną, sklejki odginamy na zewnątrz, po czym przyklejamy nimi żeberka do burt i pokładu w oznaczonych uprzednio miejscach. Tak sklejone pokłady i burty naklejamy na nadwodnej części kadłuba, przy czym sklejki części dziobowej elementu 7 przyklajamy od wewnątrz do dziobowej części burt 10.

Części 16, 17. Kiosk. Element 16 po starannym wycięciu i po przekłuciu otworów pod peryskopy sklejamy, zaginając lekko półokrągło jego ścianki boczne. Po sklejeniu kiosku wklejamy od wewnątrz pokład kiosku (element 17) po zagięciu w tylnej części i przekłuciu w nim otworów pod maszt i peryskop. Pokład w części tylnej jest podwyższony i sklejki jego części trójkątnej przyklejamy do górnych krawędzi ścianek bocznych kiosku w jego części rufowej. W części środkowej pokład jest obniżony (patrz linia kreskowana na planie zestawieniowym) i nie dochodzi do części przedniej kiosku. Gotowy kiosk naklejamy na pokładzie (na części 9 i 11).

4 B 23

\


Y/f


1,29


yO


24 25 C

,21



jjgsż.



Okręt podwodny „Wilk“

r

Części 9, 10. Przednia część pokładu i burt. Po oznaczeniu po stronie nie pokolorowanej pokładu miejsca wklejenia żebarka 14 burty przyklejamy do sklejek pokładu. W miejscu gdzie pokład rozszerza się półokrągło, tworząc pomost dla działa, wystaje on poza biegnące pod spodem burty 10, które w tym miejscu nie są do niego przyklejone.

Części 11, 12. Tylna część pokładu i burt. Po oznaczeniu po .stronie nie pokolorowanej pokładu miejsca wklajenia żeberka 15 lekko zaginamy półokrągło element 11 w części rufowej i burty 12 przyklejamy do sklejek pokładu.

Części 13, 14, 15. Zebro łączące obie części pokładu i burt oraz żeberka usztywniające. Oba elementy żebra 13 po odgięciu sklejek na zewnątrz sklejamy ze sobą płaszczyznami środkowymi. Jednym zespołem sklejek przyklejamy żebro 13 do sklejonych ze sobą części 9, 10 po stronie nie poko-

Części 18, 19. Ochraniacz rufy. Obie powierzchnie elementu 18 po starannym wycięciu sklejamy ze sobą stronami nie pokolorowanymi, odginając na zewnątrz półokrągłe sklejki. W podobny sposób sklejamy element 19. Następnie rozszerzające się końce elementu 18 odginamy lekko w dół i przyklejamy je półokrągłymi sklejkami do części 6 w oznaczonych miejscach. Element 19 przyklejamy parą większych sklejek od spodu do części 18, a parą mniejszych sklejek do części 6.

Części 20, 21. Podstawy pod działo i dwulufowy przeciwlotniczy karabin maszynowy. Krążki 20 sklejamy razem tak, by krążki oznaczone liczbami wypadły z zewnątrz i naklejamy na części 9. Krążki 21 sklejamy razem w podobny sposób i naklejamy na części 11.

Części 22, 23. Działo. Lufę działa wykonujemy według planu (elementy A i B) z patyczka i malu-


Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
22112 Obraz 6 (7) 3. Krycie na listwach. Krycie na listwach polega na układaniu papy pasami prostopa
B poszerzają wiedzę prezentowaną na kursach z grupy A, wchodzą również do programu ścieżek
7 ograniczając się na tem kierował ją również do warsztatów i ognisk fabrycznych, by wzbudzić u
14 Od redakcji częściach Europy oraz na obszarach pozaeuropejskich; dopuszczano również do głosu
DSCF6809 76 wrażliwego na działanie jonów wodorowych przyklejonej do rurki szklanej (2) ze szkła wys
SL370955 UKŁAD M/ĘŚN/O WO-SZKIEL ETO WY Obrót do wewnątrz przy zgięciu 90°    0-70° O
Image91 WYMIANA ŻA ROWEK Światła na pokrywie bagażnika Popchnąć zatrzask do wewnątrz. Otworzyć
img256 na lej samej zasadzie następne — aż do ostatniej, przy czym kolejność wprowadzania zmiennych
img294 jest (również z uwagi na unormowane wariancje) równa współczynnikowi korelacji zmiennych u i
67476 SL370955 UKŁAD M/ĘŚN/O WO-SZKIEL ETO WY Obrót do wewnątrz przy zgięciu 90°    0
42321 strs WYDAWCA Na trzydzieści tysięcy egzemplarzy — tak do szkół — przy poparciu ministerium moż
5 (643) 14 Roman Ingarden na „wielofazowość” dzieła. To należy do jego istoty14, ale jej nie wyczerp
02 Ze względu na to, że dodanie NaOH do gorącej agarozy powoduje jej hydroliz topnienie agarozy prz
02 Ze względu na to, że dodanie NaOH do gorącej agarozy powoduje jej hydroliz topnienie agarozy prz

więcej podobnych podstron