4130649539

4130649539



międzyobszarowych są takie same jak dla kształcenia realizowanego w ramach jednego obszaru kształcenia, z zastrzeżeniem § 45 ust. 2.

§25

1.    Student ma prawo kształtować swój indywidualny plan studiów w ramach programu kształcenia i rozszerzać zakres wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych, studiując przedmioty tworzące specjalności kierunkowe i międzykierunkowe. Realizuje to prawo, wybierając różne przedmioty do wyboru spośród zamieszczonych w aktualnej ofercie dydaktycznej SGH oraz korzystając z możliwości kształcenia w innych uczelniach.

2.    Student wyróżniający się w czasie studiów w SGH wybitnymi osiągnięciami może ubiegać się o przyznanie przez Rektora prawa do odbywania studiów według indywidualnego planu studiów i programu kształcenia (indywidualny tok studiów - ITS). Do ubiegania się o ITS uprawnione są również osoby legitymujące się wybitnymi osiągnięciami w chwili przyjęcia na pierwszy semestr studiów pierwszego lub drugiego stopnia. Szczegółowe zasady przyznawania i realizacji prawa do odbywania studiów w ramach ITS określa odnośne zarządzenie Rektora.

3.    Przyznając studentowi prawo do ITS, Rektor zatwierdza indywidualny plan studiów i program kształcenia oraz wyznacza opiekuna naukowego dla studenta, a także może określić warunki korzystania z tego prawa, w szczególności dotyczące średniej ocen, którą student powinien uzyskiwać w kolejnych semestrach oraz sposób monitorowania wypełniania przez studenta warunków korzystania z prawa do ITS.

4.    Rektor, po uprzednim zasięgnięciu opinii opiekuna naukowego, może cofnąć zgodę na odbywanie studiów według ITS, jeżeli student nie spełnia warunków określonych w decyzji o przyznaniu prawa do ITS

5.    Przyznanie ITS na pierwszym kierunku studiów nie oznacza przyznania ITS na kierunku drugim, a przyznanie ITS na kierunku drugim nie oznacza przyznania ITS na kierunku pierwszym, chyba że student wnosi o przyznanie ITS na obu kierunkach.

6.    ITS może być realizowany w ramach indywidualnych studiów międzyobszarowych; postanowienia ust. 1-5 stosuje się odpowiednio.

§26

1.    Uczelnia organizuje zajęcia dydaktyczne przewidziane w planach studiów i programach kształcenia, które ujęto w ofercie dydaktycznej SGH zamieszczonej w Wirtualnym Dziekanacie.

2.    Zajęcia dydaktyczne mogą być prowadzone w formie wykładu, ćwiczeń, seminarium dyplomowego, lektoratu, konwersatorium, treningu (warsztatu), laboratorium komputerowego, zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, studenckiej praktyki zawodowej, zajęć z wychowania fizycznego.

3.    Warunkiem uruchomienia zajęć z określonego przedmiotu w danym semestrze jest zgłoszenie tego przedmiotu w określonej liczbie deklaracji semestralnych, ustalonej we właściwej uchwale Senatu, chyba że dziekan, działając na podstawie tej uchwały, podjął decyzję o zmniejszeniu liczby wymaganych deklaracji.



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
międzyobszarowych są takie same jak dla kształcenia realizowanego w ramach jednego obszaru kształcen
Jeśli wszystkie współrzędne elektronu 1 są takie same jak dla elektronu 2, $(l,2,3,4,...,n) = $(1,1,
Kolendowicz19 Widzimy, że wartości reakcji pionowych są takie same jak dla belki wolno podpartej. ■
76300 skanuj0297 (2) W przekładniach o zazębieniu wewnętrznym wysokości zębów normalnych są takie sa
Zdjęcie331 (3) Warunki brzegowe do budowy modelu matematycznego pełnego mostka są takie same jak dla
P3261312 5. Metoda nabyc^ w $tandardach f K .r;s;) tócsoteiKWfc dla lego przykładu są takie same. ja
scan0020 (30) 278 Polityka między narodami kwestię, powody porażki są takie same jak w przypadku por
skanuj0010 (295) Typy zadań na poziomie rozszerzonym są takie same jak na poziomie podstawowym. Nagr
wartości, jakie może przyjąć atrybut TEXT, są takie same jak w przypadku atrybutu BGCOLOR. Przykłady
DSC00084 (25) Własności m

59 (168) 3.3. SPAWALNICZE GAZY OSŁONOWE 59 niają te topniki, są takie same jak zadania spełniane prz
CCF20090319056 65 Całka, oznaczona Inne własności całki oznaczonej są takie same jak całki nieozna

więcej podobnych podstron