114392

114392



Jeżeli podanie nie spełnia tych wszystkich wymogów na podstawie art.64p.2 organ wzywa wnoszącego podanie do uzupełnienia braków w terminie 7 dni pod rygorem pozostawienia podania bez rozpoznania. Jeżeli braki zostaną uzupełnione to postępowanie będzie dalej prowadzone.

Forma w jakiej pozostawia się podanie bez rozpoznania budzi skrajne wątpliwości w doktrynie i rozbieżności. Jedni twierdzą że ma to być decyzja o pozostawieniu podania bez rozpoznania inni że jest to podstawa do zażalenia natomiast jeszcze inni że dzieje się to w formie adnotacji na podaniu(czyli dopisku na podaniu)

Może się okazać że w podaniu nie wskazano adresu wnoszącego podanie i jeżeli organ na podstawie posiadanych przez siebie danych nie jest w stanie tego ustalić pozostawia od razu podanie bez rozpoznania nie wzywając nikogo do uzupełnienia braków.

Organ musi zbadać swoją właściwość stosownie do art.65 jeżeli organ jest nie właściwy w tej sprawie musi przesłać podanie do organu właściwego co czyni wydając postanowienie o przekazanie podania owemu organowi właściwemu .Na postanowienie to służy zażalenie. Jest to najbardziej aktualny przepis kodeksu. Przyjmuje się fakcje prawną, że podanie wniesione z zachowaniem terminu do organu niewłaściwego będzie uznawane za wniesione w terminie do organu właściwego w sprawie.

Jeżeli w podaniu jest kilka spraw a nie we wszystkich z nich właściwy jest organ do którego podanie wniesiono rozpoznaje on tylko sprawy z zakresu swojej właściwości. Zawiadamiając jednocześnie wnoszącego, że w pozostałych sprawach można złożyć odrębne podania do wskazanego organu/organów. Owo zawiadomienie następuje w formie postanowienia na które przysługuje zażalenie. Przy czym obowiązuje tu kolejna fikcja prawna że jeżeli owo podania zostaną złożone w terminie 14 dni od doręczenia owego postanowienia to uznaje się że były złożone w czasie owego pierwszego podania.

Jeżeli nie można ustalić organu właściwego albo właściwy w sprawie jest sąd powszechny organ informuje o tym wnoszącego podanie również w drodze postanowienia na które przysługuje zażalenie.

Nie będzie mógł zwrócić podania informując że w sprawie właściwy jest sąd powszechny jeżeli sąd powszechny uznał się już wcześniej za niewłaściwy do rozpatrywania tej sprawy(art.64p.4)

Organ musi zbadać w tej fazie czy nie zachodzą przesłanki do wyłączenia pracownika lub organu a jeżeli zachodzą to podjąć stosowne czynności np. wyłączyć pracownika a jeżeli chodzi o cały organ to przekazać sprawę organowi wyższego stopnia .Jeżeli organ do którego przekazano w drodze postanowienia sprawę przez organ rzekomo niewłaściwy będzie uważał również że organ nie jest w sprawie właściwy jedynym sposobem uwolnienia się od ciężaru postanowienia o przekazaniu sprawy jest wystąpienie o rozpoznanie sporu o właściwość do stosownego organa



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
podstawie art. 540 § 3 kpk. Żadną przeszkodą w tym wypadku nie jest to, że wznowienie na podstawie a
Uczciwek117 tych obwodów nie spełnia jednak wszystkich warunków koniecznych dla uniemożliwienia poja
Przed Tobą trudności związane z zawarciem tych wszystkich myśli na objętości nie przekraczającej na
101 2 BŁOGOSŁAWIEŃSTWO LUB PRZEKLEŃSTWO żą. Jeśli nie spełnimy tych wymagań, będziemy co prawda woła
Chopin oczami dzieci8 dziwić się nie przestają, a nade wszystko zważając na wiek dziecinny adtora.
scanI4 że jeżeli umowa nie spełnia żadnego z wymienionych warunków, wówczas mamy do czynienia z leas
procedura wprowadzenia stanu wojny O stanie wojny decyduje Sejm, a jeżeli Sejm nie jest w stanie zeb
Przykład: Kobieta spełniła wszystkie warunki wymagane do przyznania emerytury na podstawie art. 27 u
WA308?7 II5947 NAUKA O LUDACH044 I 28 Falklandzki. niepomnąc tych wszystkich, co na podbiegunowem p
ZAD 1 Wśród 200 próbek pewnego materiału 20 nie spełniało normy. Czy można na poziomie ufności 0.05

więcej podobnych podstron