3389187756

3389187756



r    płatnicy podatku VAT są zobowiązani do opisu każdej faktury VA T przedkładanej do rozliczenia z dotacji. Opis winien w

sposób szczegółowy wskazywać czy podatek VA T jest kosztem dla beneficjenta. Dopuszcza się możliwość złożenia przez

>    przekazane środkifinansowe z dotacji, Zleceniobiorca jest zobowiązany wykorzystać poprzez realizacje wszystkich płatności w tym podatków i świadczeń od wynagrodzeń do dnia zakończenia realizacji zadania publicznego, określonego w umowie

>    kwotę dotacji niewykorzystaną we wskazanym «’ umowie terminie oferent jest zobowiązany zwrócić w terminie 15 dni od dnia zakończenia realizacji zadania publicznego na konto bankowe UM. Zwrot niewykorzystanej dotacji winien być potwierdzony załączoną do sprawozdania kopią przelewu

r od niewykorzystanej kwoty dotacji zwróconej po terminie, naliczane są odsetki ii' wysokości określonej jak dla zaległości podatkowych i przekazywane na rachunek bankowy Zleceniodawcy

POUCZENIE

Sprawozdania składa się osobiście lub przesyła przesyłką poleconą w przewidzianym w umowie terminie na adres Zleceniodawcy.

Termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało wysłane w formie dokumentu elektronicznego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. Nr 64, poz. 565, z późn. zm.), za poświadczeniem przedłożenia Zleceniodawcy lub nadane w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego.

" Niepotrzebne skreślić.

21 Sprawozdanie częściowe i końcowe sporządzać należy w okresach określonych w umowie.

31 Podać nazwę właściwego rejestni lub ewidencji.

41 Wypełnia Zleceniodawca.

5) Opis powinien zawierać szczegółową informację o zrealizowanych działaniach zgodnie z ich układem zawartym w ofercie, która była podstawą przygotowania umowy. W opisie konieczne jest uwzględnienie wszystkich planowanych działań, zakres w jakim zostały one zrealizowane, i wyjaśnienie ewentualnych odstępstw w ich realizacji, w odniesieniu do ich zakresu, jak i harmonogramu realizacji.

6)    Należy użyć tych samych miar, które zapisane byty w ofercie realizacji zadania, w części III pkt 9.

71 Wypełniać tylko w przypadku, gdy podczas realizacji zadania sporządzono sprawozdanie częściowe. Dotyczy' wyłącznie okresu objętego poprzednim sprawozdaniem.

81 W przy padku oferty wspólnej kolejni Zleceniobiorcy dołączają do tabeli informację o swoich kosztach.

91 Dotyczy wszystkich dokumentów księgowych związanych z realizacją zadania. Zestawienie powinno zawierać: numer faktury (rachunku), datę jej wystawienia, wysokość wydatkowanej kwoty i wskazanie, w jakiej części została pokryta z dotacji, oraz rodzaj towaru lub zakupionej usługi. Każda faktura (rachunek) powinna być opatrzona pieczęcią organizacji pozarządowej lub podmiotu, o którym mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, oraz zawierać sporządzony w sposób trwały opis zawierający informacje: z jakich środków wydatkowana kwota została pokryta oraz jakie było przeznaczenie zakupionych towarów, usług lub innego rodzaju opłaconej należności. Informacja powinna być podpisana przez osobę odpowiedzialną za sprawy dotyczące rozliczeń finansowych organizacji lub podmiotu, o którym mowa w art. 3 ust. 3 ww. ustawy.

Do sprawozdania nie załącza się faktur (rachunków), które należy przechowywać zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz postanowieniami umowy i udostępniać na żądanie Zleceniodawcy.

W przy padku umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego Zleceniodawca może żądać także faktur (rachunków) dokumentujących pokrycie kosztów ze środków innych niż dotacja przekazana przez Zleceniodawcę.

101 Zleceniodawca może żądać załączenia materiałów dokumentujących działania faktyczne podjęte przy realizacji zadania (np. listy uczestników projektu, publikacje wydane w ramach projektu, raporty, wyniki prowadzonych ewaluacji), jak również konieczne działania prawne (kopie umów, kopie dowodów przeprowadzenia odpowiedniego postępowania w ramach zamówień publicznych, o ile z umowy łub przepisów odrębnych wynika obowiązek stosowania ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).

Stosuje się, o ile z umowy lub przepisów odrębnych wynika obowiązek stosowania ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.

I2) Wypełniać, jeśli Zleceniobiorca(-y) posluguje(-ą) się pieczęcią.

10



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
r    płatnicy podatku VAT są zobowiązani do opisu każdej faktury VA T przedkładanej d
r    płatnicy podatku VAT są zobowiązani do opisu każdej faktury VA T przedkładanej d
r    płatnicy podatku VAT są zobowiązani do opisu każdej faktury VA T przedkładanej d
r    płatnicy podatku VAT są zobowiązani do opisu każdej faktury VA T przedkładanej d
Rachunkowosc kolos 2 Zestawi Firma handlowo-produkcyjna Y jest płatnikiem podatku VAT. Materiały ewi
Rachunkowosc kolos 2 Zestawi Firma handlowo-produkcyjna Y jest płatnikiem podatku VAT. Materiały ewi
2.    Strony są zobowiązane do wzajemnego powiadamiania się na piśmie o każdej zmiani
Praktyki pedagogiczne 1.    W trakcie trwania 4. semestru studenci są zobowiązani do
STUDENCI W TRAKCIE STUDIÓW I STOPNIA SĄ ZOBOWIĄZANI DO ODBYCIA
STUDENCI W TRAKCIE STUDIÓW I STOPNIA SĄ ZOBOWIĄZANI DO ODBYCIA
Zestaw II Kpttnt produkcyjno-uslugowa Y nie jest płatnikiem podatku VAT. Firma ewidencjonuje materia
Bud L 6, umowa GCB str 4 6. Odbiorca oświadcza, że jest płatnikiem podatku VAT, NIP: NIP 879 249 03
50 Urszula DoliwaInformacje Zgodnie z koncesją stacje akademickie są zobowiązane do nadawania własny
12WAŻNIEJSZE ZNAKI KOREKTORSKIE Autorzy nie są zobowiązani do posługiwania się tymi znakami w korekc
GOSPODARKA ODPADAMI - HISTORIA 1560 Wszyscy mieszkańcy Wiednia są zobowiązani do
§6 Członkowie organów Samorządu pełnią swoje funkcje społecznie i są zobowiązani do: 1)
§ 16 Studenci są zobowiązani do przestrzegania: Regulaminu Studiów Uniwersytetu Rzeszowskiego -

więcej podobnych podstron