plik

ÿþMINI PIAKA NO{NA 1. Uczestnictwo: - dru|yn stanowi uczniowie jednej szkoBy podstawowej, - zespóB liczy 10 zawodników (w caBym turnieju). 2. Przepisy gry: - zespóB skBada si z 4 zawodników w polu + bramkarz, - zawody powinny by rozgrywane na boisku o nawierzchni trawiastej o wymiarach szeroko[, - 20  32 m dBugo[ 40  56 m, - bramki: 5 x 2 m, dopuszcza si na ni|szych szczeblach bramki 3 x 2 m, - czas gry: 2 x 15 - 20 minut + do 5 minut przerwa, - obuwie: korkotrampki, trampki, - piBka: numer  5 , - pole bramkowe: prostokt o wymiarach 7 x 15 m (w przypadku o wymiarach boiska 20 x 40 m, pole bramkowe wyznacza póBBuk o promieniu 6 m (pole ja w piBce rcznej), - bramkarz mo|e chwyta piBk rkami tylko w polu bramkowym, - gra bez  spalonego , - zmiany hokejowe (bBdy bd karane jak w piBce rcznej: strata piBki, wykluczenie, rzut karny z 7 m /przy bramkach 3 x 2 m/ lub 9 m /przy bramkach 5 x2 m/,- za zB zmian bramkarza  rzut karny, - bramkarz wprowadza piBk do gry rk lub nog w obrbie wBasnej poBowy boiska, - piBka z rzutu od bramki nie mo|e bezpo[rednio przekroczy linii [rodkowej, - je|eli piBka z rzutu od bramki przekroczy bezpo[rednio lini [rodkow to dru|yna, która nie popeBniBa przewinienia wykonuje rzut wolny po[redni z linii [rodkowej boiska. W tym przypadku nie obowizuje przepis o  prawie korzy[ci , - Podczas wykonywania staBych fragmentów gry zawodnicy dru|yny przeciwnej musza znajdowa si przynajmniej w odlegBo[ci 5 m od piBki. - stosowane bd kary wychowawcze: 2 min., 5 min. i dyskwalifikacja (wykluczenie z meczu). 3. Punktacja Za wygrane spotkanie dru|yna otrzymuje 3 punkty, za remis - l punkt, za przegrane 0 punktów. O kolejno[ci zespoBów decyduj kolejno: l. wiksza liczba zdobytych punktów, 2. je|eli dwie lub wicej dru|yn uzyska t sam liczb punktów: a. wiksza liczba zdobytych punktów w zawodach pomidzy zainteresowanymi zespoBami (bezpo[redni mecz /-e), b. korzystniejsza ró|nica midzy zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych dru|yn, c. lepsza ró|nica bramek w caBym turnieju, d. wiksza liczba zdobytych bramek w caBym turnieju, 3. je|eli powy|sze punkty nie przynios rozstrzygnicia nale|y przeprowadzi rzut) karne midzy zainteresowanymi zespoBami W meczach, które musz wyBoni zwycizc, w przypadku remisu, przeprowadza si dogrywk trwajca 2 x 5 minut i gra si do  zBotej bramki". Nastpnie rzuty karne strzelane najpierw po 5, potem po razie do skutku.