2588001953

2588001953



Instrukcja dla pracowników Urzędów Pocztowych w zakresie obsługi rachunków Pocztowych Kont

Załącznik nr 5

Zasady wypełniania i podpisywania umowy o usługi bankowości elektronicznej.

Umowa:

1.    Strona 1 - pracownik UP wpisuje numer umowy, który jest równocześnie numerem identyfikatora www, dopiero po zarejestrowaniu umowy na stronie internetowej.

2.    W wierszu „zawarta dnia ..............w .......................... pomiędzy" należy wpisać datę zawarcia umowy (tj.

podpisania umowy o usługi bankowości elektronicznej Pocztowy24 i Pocztowy SMS przez Klienta) oraz miejsce jej zawarcia.

3.    W miejsce „reprezentowanym przez” należy wpisać imię, nazwisko i stanowisko osoby, która ma pełnomocnictwo do podpisywania umów w imieniu Banku, a jeśli nie ma takiej osoby, to pozostawić miejsce puste.

4.    W pola imię/imiona Klient powinien wpisać swoje imię/imiona a w pole „nazwisko” swoje nazwisko.

5.    W pole „adres zameldowania" Klient powinien wpisać adres zameldowania zgodny z podanym w dokumencie tożsamości.

6.    W pole „NR PESEL” powinien Klient wpisać swój pesel.

7.    Podpisy pod umową: w miejscu „data i podpis Posiadacza" podpisuje się Klient, z którym zawieramy umowę wpisując datę bieżącego dnia, w miejscu „datownik i podpis pracownika UP” pracownik obsługujący klienta odciska swój datownik i składa podpis, potwierdzając tym samym, że klient złożył swój podpis w jego obecności, a dane wpisane do umowy zostały przez pracownika sprawdzone z dowodem tożsamości. To miejsce wypełnia tylko pracownik UP pośredniczący w zawarciu umowy w trybie opisanym w rozdziale 76: „Zawieranie umowy o usługi bankowości elektronicznej Pocztowy24 i PocztowySMS w Urzędach Pocztowych na Pocztowym Stanowisku Finansowym bez dostępu do strony internetowej lub na stanowiskach uniwersalnych” niniejszej instrukcji.

8.    W miejscu „data i podpis osoby reprezentującej” może podpisać się wyłącznie osoba, która ma pełnomocnictwo do zawierania umów w imieniu i na rzecz Banku. To miejsce wypełnia tylko pracownik UP zawierający umowy w trybie opisanym w rozdziale 75: „Zawieranie umowy o usługi bankowości elektronicznej Pocztowy24 i PocztowySMS na Pocztowym Stanowisku Finansowym z dostępem do strony internetowej”.

9.    Obok podpisu/pod podpisem na oryginale umowy pracownik UP powinien wpisać numer okręgowy swojego UP.

Załącznik nr 1 do umowy:

Szczegółowe ustalenia dotyczące świadczenia usług Pocztowy24 i PocztowySMS:

1.    W pole „imię i nazwisko Posiadacza” Klient powinien wpisać swoje imię i nazwisko,

2.    W polu „Telefon kontaktowy lub adres poczty elektronicznej Posiadacza” - Klient powinien podać kontaktowy numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Dane te posłużą do nawiązania kontaktu z Klientem w okresie późniejszym.

3.    Punkt 1 - w zależności od tego, jaką opcję wybierze Klient, należy zaznaczyć jego wybór krzyżykiem (lub w inny czytelny sposób) zaznaczając właściwy prostokąt, a w przypadku wybrania usługi „Pocztowy24 i PocztowySMS" lub tylko „PocztowySMS”, należy ustalić z klientem IdentyfikatorSMS - wpisując w pole w każdą kratkę osobno ustalony przez Klienta, o długości maksymalnie 8 znaków. Można używać cyfr lub/i liter alfabetu łacińskiego (tj. bez polskich znaków: Ą, Ę, Ó, Ł, Ż, Ć, Ś, Ń). Pole powinno być wypełnione czytelnie, w przypadku liter wielkimi literami.

4.    W pkt. 3 należy podać numer telefonu komórkowego Klienta, z którego będzie korzystał w ramach usługi PocztowySMS .(Klient może podanie max trzy numery telefonu). Nie należy wypełniać tego pola, gdy Klient nie będzie korzystał z PocztowegoSMS.

5.    W pkt. 4 Klient powinien określić numery telefonów komórkowych, które mogą być doładowane w ramach usługi PocztowySMS.

6.    W pkt. 5 Klient powinien wybrać wariant cenowy dla usługi PocztowySMS - zgodnie z informacjami zawartymi w wydanym mu wyciągu z Taryfy opłat i prowizji.

7.    W pkt. 6 pracownik UP powinien zaznaczyć, czy wydał Klientowi koperty z hasłem i kartą kodów (pkt. 1) czy ich

nie wydał, poprzez postawienie w odpowiednim miejscu krzyżyka, lub zaznaczenie prostokąta w inny czytelny sposób. Zaznaczenie tego prostokąta jest informacją wskazującą, że koperty zostały klientowi wydane. Klient podpisując się pod załącznikiem potwierdza ten zapis. Prostokąt w pkt 1 powinien zaznaczyć pracownik UP pośredniczący w zawarciu umowy w trybie opisanym w rozdziale 76: „Zawieranie umowy o usługi bankowości elektronicznej    Pocztowy24

Załącznik 5/strona 1



Wyszukiwarka