3813100832

3813100832



•    Obywatel tunezyjski starający się o zatrudnienie w Niemczech. Problem bezpośredniego skutku, chodzi o umowę międzynarodową w kazusie.

•    Orzeczenie I. Simutenkov - problem bezpośredniego skutku umowy międzynarodowej. Co z niego wynikało w kwestii bezpośredniego skutku? Badanie bezpośredniego skutku ma charakter dwuetapowy:

o W pierwszej kolejności cel i charakter umowy (umowę jako taką). Cel i charakter tej umowy nie stoi na przeszkodzie wywierania przez nią bezpośredniego skutku.

Orzeczenie I. Simutenkov

•    Dwuetapowość (21.)

21. W tym względzie należy przypomnieć, że zgodnie z utrwalonym orzecznictwem przepis umowy zawartej przez Wspólnotę z państwami trzecimi należy uznać za przepis mający bezpośrednią skuteczność, jeżeli uwzględniając jego brzmienie oraz cel i charakter umowy, zawiera on jasny i precyzyjny obowiązek, którego wypełnienie i skutki nie są uzależnione od wydania kolejnego aktu (wyroki z dnia 27 września 2001 r. w sprawie C-63/99 Gloszczuk, Rec. str. 1-6369, pkt. 30 i z dnia 8 maja 2003 r. w sprawie C-I71/0I Wóhlergruppe Gemeinsam, Rec. str. 1-4301, pkt 54).

•    Cel i charakter umowy (26. i 27.)

26.    Stwierdzew/N, że zasada niedyskryminacji wyrażona w art. 23 ust. 1 Umowy o partnerstwie Wspólnoty - Rosja ma bezpośrednią skuteczność, nie zaprzeczają ponadto ani przedmiot, ani charakter tej umowy.

27.    Zgodnie z art. 1 umowy jej celem jest ustanowienie partnerstwo między stronami, między innymi w celu rozwijania bliskich stosunków politycznych między tymi stronami, wspierania handlu i harmonijnych stosunków gospodarczych między nimi, swobód politycznych i gospodarczych oraz stopniowa integracja między Federacją Rosyjską a szerszym obszarem współpracy w Europie.

•    Co wynika z orzeczenia Simutenkov? Czy cel i charakter pozwala na powoływanie się bezpośrednie na postanowienia tej umowy?

•    Czy postanowienia art. 64 ust. 1 umowy są jasne, precyzyjne i bezwarunkowe tak, że jednostki mogą się skutecznie na nie powoływać przed sądem? Tak.

•    Czy obywatel Tunezyjski może się na art. 64 powołać skutecznie? Zakres przedmiotowy zasady niedyskryminacji.

Art 45 ust 3 TFUE

3. Z zastrzeżeniem ograniczeń uzasadnionych względami porządku publicznego, bezpieczeństwa publicznego i zdrowia publicznego, swoboda ta obejmuje prawo:

a)    ubiegania się o rzeczywiście oferowane miejsca pracy;

b)    swobodnego przemieszczania się w tym celu po terytorium Państw Członkowskich;

c)    przebywania w jednym z Państw Członkowskich w celu podjęcia tam pracy, zgodnie z przepisami ustawowymi, wykonawczymi i administracyjnymi dotyczącymi zatrudniania pracowników tego Państwa;

d)    pozostawania na terytorium Państwa Członkowskiego po ustaniu zatrudnienia, na warunkach ustalonych przez Komisję w rozporządzeniach.



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
z12 ■    Predyspozycjo: (adekwatność starającego się o zatrudnienie do wymogów
■    Predyspozycje: (adekwatność starającego się o zatrudnienie do wymogów
2. rokowania bezpośrednie -negocjacje określane są jako proces, w trakcie którego państw a starają s
skanuj0010 (350) Włączające systemy edukacji nie tylko jednak starają się zapewnić jak najliczniejsz
Nauczycielka czyta zdania a dzieci starają się je dokończyć. •    Żaby mieszkają na
img023 (88) ZESTAW III 20. Która z kandydatek, ubiegających się o zatrudnienie na stanowisku dermoko
img053 (34) 47 oprowadzenie do techniki sie i wyjściowej. Istota problemu pojawiającego się przy ucz
skanuj0008 (499) konformistyczna linię postępowania, óiijfa konformistyczne    staraj
Slajd36 (38) jest to opór jaki stawia minerał sile mechanicznej starającej się naruszyć jego powierz

więcej podobnych podstron