8107621113

8107621113



PATENTY


CYJNE TECHNOLOGIE

prac badawczych w obszarze systemów WIM. Palącym problemem na arenie międzynarodowej jest administracyjne zastosowanie takich systemów. Oczywiście wymaga to przeprowadzenia wielu badań podstawowych, których celem jest poznanie właściwości metrologicznych systemów w różnych warunkach eksploatacyjnych (wahania temperatury, oddziaływanie wiatru, drgania podłoża, w którym są zainstalowane czujniki nacisku, wpływ oblodzenia drogi). Konieczne jest również określenie wymaganej częstotliwości kalibracji administracyjnych systemów WIM, jak również ocena możliwości wdrożenia w tych systemach procedury autokalibracji. Mając to na uwadze aplikujemy do NCN o sfinansowanie tych badań w ramach programu OPUS6 - czekamy na wyniki postępowania konkursowego.

Ponadto zamierzamy prowadzić dalsze badania, których nadrzędnym celem jest zbudowanie urządzeń pomiarowych umożliwiających bardziej skuteczną ochronę infrastruktury drogowej. Oprócz pomiaru nacisków statycznych osi pojazdu i jego masy całkowitej naszym celem jest również ocena stopnia zagrożenia stwarzanego przez określony pojazd z punktu widzenia krótkotrwałych nacisków maksymalnych (udarów) generowanych przez koła pojazdu. Te udary zależą nie tylko od parametrów pojazdu, ale także od jego eksploatacji, tj. prędkości i stanu drogi po której się on porusza. Oceniając stopień zagrożenia należy wypracować prognozę, jak dany pojazd będzie się zachowywał w zmieniających się warunkach eksploatacji. Wyniki dotychczasowych badań prowadzonych w tym kierunku upoważniają nas do lekkiego optymizmu.

AGH 2B: Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała: Agnieszka Wójcik


Dr inż. Piotr Burnos

Doktor inż. Piotr Burnos jest absolwentem Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej (2005 r.). Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 2009 r. na ww. Wydziale. Od 2005 r. pracuje w Katedrze Metrologii WEAliE jako adiunkt. Obszar jego zainteresowań naukowych to przede wszystkim metody i algorytmy identyfikacji oraz analiza danych.

Brał udział w realizacji 4 projektów badawczych (jako kierownik projektu, z-ca kierownika projektu oraz główny wykonawca). Jest autorem 25 publikacji dotyczących tematyki pomiarów drogowych i kilku o innej tematyce oraz współautorem jednego zgłoszenia patentowego. Otrzymał wiele nagród, m. in.: srebrny medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie (Salon International des lnventions Geneve, 2012), srebrny medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków INST i Targów „Technomart" (Taipei 2012), srebrny medal na VIII Międzynarodowej Wystawie Własności Przemysłowej „Nowe Czasy (Sewastopol, 2012), zloty medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie (Salon International des lnventions Geneve, 2010), nagrodę specjalną Rumuńskiego Ministerstwa Edukacji, Rozwoju, Młodzieży i Sportu (Salon International Geneve, 2010), Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za projekt NCN (2010), złoty medal na Międzynarodowych Targach w Seulu (Seoul International lnvention Fair, 2009) i srebrny medal na Światowej Wystawie Innowacji w Brukseli (8russels lnnova, 2009). Jest członkiem International Society for Weight-ln-Motion. Interesuje się grafiką komputerową, kulturą wschodu i sztukami walki. Posiada 4 stopień mistrzowski w aikido (4 dan aikido Aikikai, Shidoin), W 2003 r. otworzył własne dojo aikido w Chrzanowie i z pasją prowadzi je do dzisiaj.

KWARTA


K CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII AG


KRAKOWIE




Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
PATENTY CYJNE TECHNOLOGIE mi do przetwarzania sygnałów i obrazów, co ściśle odpowiada prowadzonym pr
279B Nabycie/zbycie patentów będących wynikiem prac badawczo- rozwojowych Rozchody (dział
N N O PATENTY • CYJNE TECHNOLOGIE umożliwiła precyzję i powtarzalność przy długotrwałych
PATENTY • N N O CYJNE TECHNOLOGIE wym kierunku. AGH dB: Z kim Pani współpracowała tworząc swoje
R III s 15 120 40 PRAC BADAWCZYCH, KTÓRE ZMIENIŁY OBLICZE PSYCHOLOGII z namalowaną na nim twarzą. Na
11584 R III s 15 120 40 PRAC BADAWCZYCH, KTÓRE ZMIENIŁY OBLICZE PSYCHOLOGII z namalowaną na nim twar
dr hab. prof. US Mariusz JEDLIŃSKI - Kierownik Katedry Obszary badawcze: analiza systemów logistyczn
INFORMACJA PATENTOWA. KORZYŚCI ■    nie powiela się prac badawczo-rozwojowych ■
preferowane obszary prac badawczych i rozwojowych w strategii gospodarczej rządu Rzeczypospolitej Po
POLITECHNIKA GDAŃSKAPROGRAMY BADAWCZE W OBSZARZE MATERIAŁÓW I TECHNOLOGII DROGOWYCH REALIZOWANE W
skanuj0091 192 Ryzyko powrotności i sposoby zabezpieczenia podstawie prac badawczych R. Karla Hanson

więcej podobnych podstron