Koszykówka - mecz 6. kolejki Łowickiej ALK-i

Koszykówka - zaległy mecz 4. kolejki Łowickiej ALK-i

Najskuteczniejsi zawodnicy łowickiej ALK-i

Cezary■ Ifluczyński i Marcin Mohzak przed laty - razem występowali no parkiecie:

Zapowiadamy mecz 5. kolejki Łowickiej ALK-i

To będzie ciekawy mecz

■ PC MARBO - JUNIOR 70:65 (22:10.21:12. 12:15.15:28)

PC: Paweł Koza 24(2x3). Daniel Wali-szewski 19. Sebastian Kosęda 9. Sławomir Linkowski 6 i Mariusz Wiesiołek 6 oraz Rafał Wójcik 6.

Junior: Kamil Koza 28 (4x3), Piotr Rutkowski 21. Mariusz Tokarski 6. Wojciech Tomaszkiewicz 7 i Tomasz Gać oraz Rafał Sosnowski 3 (1x3), Jacek Pełka, Zbigniew Salamon i Patryk Kotarski.

Łowicz. 7 kwietnia. W sobotę ponownie swoje zaległości odrabiali łowiccy juniorzy. Tym razem icłi przeciwnikiem był zespół PC-Marbo. Mecz ten w swoim przebiegu miał dwa oblicza. Pierwsza i druga kwarta to nudne spotkanie

■ PZU SPORT - GOK Zduny 46:49 (15:12.15:8, 7:17.9:12)

PZU: Krzysztof Wójcik 28 (4x3). Paweł Woś 15 (2x3). Rafał Grażka 2. Tomasz Charążka ł i Marcin Dańczak oraz Marcin Pięta, Marcin Sałuda.

GOK: Jacek Filiński 14 (1x3). Robert Kucharek 13. Zbigniew Sowiński 12 (2x3). Tomasz Jackowski 4 i Marcin Ra-nachowski 2 oraz Artur Par/ęcki 3 (1x3) i Ronald Parzęcki I.

Łowicz, 7 kwietnia. Już w minioną sobotę rozegrali mecz 6. kolejki drużyny PZU i GOK-u, mimo żc me odbyła się jeszcze 5. kolejka, a dwie ekipy maja nawet zaległy mecz czwartej kolejki. Spotkanie pomiędzy wyżej wymienionymi było bardzo zacięte i stało na dość wysokim poziomic. Szkoda tylko, żc na trybunach zabrakło kibiców, ale wynika to chyba z faktu, że mało kto wiedział o tym terminie. Mecz zaczął się od „trójki” Krzysztofa Wójcika, który zagrał znakomicie w pierwszej kwarcie. Trafił jeszcze //a linii 6.25 dwukrotnie, oddał dwa celne rzuty z półdystansu i zdobył 13 oczek w tej części gry dla swojego zespołu, co dało mu prowadzenie 15:12. GOK grał w tym okresie trochę nerwowo, punktów nie zdobył Robert Kucharek. a wyręczyli go w tym Zbigniew Sowiński i Artur Parzęckł. W drugiej kwarcie Wójcik już nic był tak skuteczny lecz zastąpił go Paweł Woś. który zaliczył „trójkę", a w ostatniej minucie celnie wykonał dwa osobiste i poprawił akcją trzypunktową, co dało prowadzenie PZU 30:20. Zawodnicy GOK-u w drogiej kwarcie zdobyli tylko 8 punktów /. czego 6 trafił Kucharek.

Po przerwie nadal prowadziło PZU i

ii

przebiegające pod dyktando ..informatyków". którzy bez najmniejszych kłopotów powiększali swoja przewagę punktową. Natomiast kwarta trzecia, u szczególnie czwarta to ambitna postawa Juniora i pogoń rywala. Młodzi koszykarze wyszli trochę wystraszeni na parkiet i jakby przekonani, że ten mecz maja przegrać. Obrona na całym boisku nic przynosiła rezultatów, rozgrywający PC -Daniel Waliszewski bez problemu wyprowadzał piłkę z własnej połowy i mając przewagę swoich graczy kończył sam lub oddawał pod koszem piłkę do swoich partnerów. Kiedy do przerwy ..komputerowcy" prowadzili 18 oczkami na pewno nie przypuszczali, że koń-

• ••

zanosiło się na niespodziankę. Kiedy w

4. minucie trzeciej kwarty utrzymywał się korzystny dla nicli wynik 36:24 zupełnie przestali grac. 3 inicjatywę przejęła ekipa ze Zdun. Dobre akcje Jacka Filińskiego i Kucharka pozwoliły szybko odrobić stratę do rywala i mieliśmy remis.

W czwartej kwarcie znów dał o sobie znać Wójcik trafiając najpierw „za dwa”, a potem „za trzy", dwa punkty dorzucił Woś i w 4. minucie PZU prowadziło 44:39. Chwilę po tym do głosu doszli zawodnicy GOK-u. 5 oczek Sowińskiego i „trójka" FiliAslicgo pozwoliły im objąć prowadzenie 47:46, którego nic oddali już do końcow ego gwizdka. Jeszcze na 8. s. przed syreną piłkę miało PZU i przy jednopunktowej stracie wszystko było możliwe. Nieudaną akcję przeprowadził Tomasz Charążka, piłkę przejęli rywale i w ostatnich sekundach wynik meczu dwoma osobistymi ustalił Kucharek.

W ekipie PZU punktowali w zasadzie tylko dwaj zawodnicy i to mogło zadecydować o porażce. To już piąte zwycięstwo w lidze GOK-u Zduny, który nadal jest łidercin. 3 już w piątek rozegra kolejny trudny mecz z Asthmą Atlack.

f#

cówka spotkania, a szczególnie ostatnio 5 minut będzie tik nerwowe. ł*r/y stanic 59:50 w 5. minucie czwartej kwarty parkiet opuścił Sławomir Linkowski za piąty faul. a clwilę później przewinienie dyskwalifikujące otrzyma! Mariusz Wiesiołek i PC musiało grać w czw órkę. Dzięki dobrej gr/c Kamila Kozy i Piotra Rutkowskiego ekipa Juniora zdołała dojść rywala na 3 punkty i wydawało się. że będzie niespodzianka. Jednak nie takiego się nic wydar/yki. juniorzy zbyt często nic trafiali z dogodnych sytuacji, a na 10 s. przed końcem dwoma celnymi osobistymi ustalił wynik moczu na 70:65 Waliszewski. Najskuteczniejszym strzelcem w K'-MarBo był Paweł Kuza. który zdobył 24 punkty.    (zł)

Koszykówka - zaległy mecz 3. kolejki Łowickiej ALK-i

Bez emocji

■ PZU SPORT - JUNIOR 94:41 (27:10.13:8. 24:15.30:8)

PZU: Paweł Woś 28 (1x3). Krzysztof Wójcik 24 (6x3). Rafał Grażka 17 (3x3), Marcin Pięta 8 i Tomasz Charąż-ka 4 oraz Robert Dzicndzicla 8. Mariusz Kapusta 4 i Marcin Sałuda.

Junior: Mariusz Tokarski 8. Kamil Koza 8. Wojciech Tomaszkiewicz 8. Tomasz Gać 8 i Rafał Sosnowski oraz. Piotr Rutkowski 9. Jacek Pełk3, Jarosław Święty i Paweł Matyjaszkow icz.

Łowicz, 4 kwietnia. W środę został rozegrany zaległy mecz 3. kolejki, w którym młodzi koszykarze Juniora próbowali swoich sił i umiejętności z doświadczoną ekipą PZU Sport. Pojedynek ten nic był udany dla tych pierwszych i musieli się oni pogodzić z wysoka porażką 53. oczkami. Mecz rozpoczął się od prowadzenia Juniora 2:0, a w 3. min. jeszcze na tablicy widniał wynik 4:2 dla tej drużyny, lecz chwilę po tym punkty coraz częściej zdobywali zawodnicy z PZU i pierwsza kwarta zakończyła się ich wysoka wygraną 27:10. W drugiej kwarcie było trochę gorzej zc skutecznością, ale juniorzy nie potrafili tego wykorzystać i nie odrobili i przegrali ją 13:8. Kwarta trzecia i czwarta to „radosna koszykówka”, gdzie PZU systematycznie powiększało swoją przewagę, wykorzystując brak obrony zc strony swego rywala. Sześciokrotnie trafił „za trzy" w tym meczu Krzysztof Wójcik, co pozwoliło mu na objęcie prowadzenia w klasyfikacji tych rzutów z 19 trafieniami na koncie. Najwięcej punktów dla PZU zdobył Paweł Woś - 28.

163 - Robert Kucharek (GOK Zduny).

111 - Krzysztof Wójcik (PZU Sport). 99 - Jacek Filiński (GOK Zduny).

93 - Zbigniew Sow iński (GOK Zduny). Paweł Woś (PZU Sport).

67 - Konrad Cieślak (Asthina). Kamil Koza (Junior)

64 - Piotr Tokarski (Astluna).

63 Robert Goździk (Asthma).

62 - Sebastian Popiel (Cornea),

23 - Krzysztof Wójcik < PZU Sport). 13 - Sebastian Popiel (Cornea), Robrt Kucharek (GOK Zduny),

10 - Rafał Grażka (PZU Spotr).

9 - Konrad Cieślak (Asthma Attack). Jacek Filiński (GOK Zduny).

8 - Piotr Tokarski (Asthma Attack). Kamil Koza (Junior).

7 - Jarosław Sobociński (Tiger Blich), Zbigniew Sow iński (GOK Zduny).

MECZ. 5. KOLEJKI ALK-i:

■ GOK Zduny - ASTHMA ATTACK (hala OSiR Nr 2 - piątek. 13 kwietnia 2001, godz. 19.50)

GOK: Robcrl Kucharek. Jacek Biliński. Tomasz Jackowski. Zbigniew Sowiński. Marcin Ranachowski.

Asthma: Konrad Cieślak. Rafał Każ-micrczak. Piotr Tokarski. Rafał Bogus. Robert Goździk.

Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko i na pewno nie zabraknie w nim emocji. Wyżej wymienione drużyny spotykały się już ze sobą w podobnych składach w poprzednim sezonie. W meczu decydującym o mistrzostwie w lidze wygrała Asthma, natomiast w pucharze ligi zdecydowanie górą była ekipa GOK-u Zduny. Jeśli drużyny te nie przegrają innych swoich spotkań to pojedynek ten okaże się decydujący o końcowym sukcesie. Jeśli można pokusić się o typy to jednak faworytem tego meczu jest raczej GOK Zduny. Drużyna pod wodzą Roberta Kucharka jak

54 Rafał Grażka (PZU Sport). Mariusz Wiesiołek (PC-MarBo). Tomasz Jackowski (GOK Zduny),

51 - Jarosław Sobociński (Tigcr Blich). Daniel Waliszewski, Paweł Ku/.a (PC-MarBo).

50 Michał Szuplcwski (Valdi Boy’s), 48 -Jarosław Rulewski (TKKF „Księ-żak"). Tomasz Charążka (PZU Sport).

45 - Sylwester Pawiak (AZS KN). Wojciech Tomaszkiewicz (Junior).

6 - Marcin Zwierz (Valdi Boys), Maciej Osiński (TKKF „Księżak”). Paweł Woś (PZU Sport).

5 - Krzysztof Jankowski (Cornea).

4 -Paweł Kuza (PC-Marlio),

3 - Andrzej Korejwo (ASZ KN). Marcin Danych (PC- MarBo), Sylwester Paw lak (AZS KN). Robert Goździk (Asthma Attack).

(zl)

do tej pory wygrała wszystkie swoje spotkania, a słabszy występ mają już za sobą (z PZU). Natomiast zawodnicy Asthmy grają dość nierówno i często zdarzają im się przestoje. Ich najittoc-* niejszą bronią są na pewno r/uty zza linii 6.25 m. i dużo będzie zależało od skuteczności właśnie w tym elemencie. Liderem Asthmy jest Konrad Cieślak i Piotr Tokarski, którym w starciu z Robertem Kucharkiem może zabraknąć doświadczenia i zimnej krwi. Czy tak będzie przekonamy się już w piątek o godzinie 19.50. Zapraszamy na ten mecz wszystkich, którzy chcą obejrzeć trochę dobrej koszykówki w wykonaniu łowickich graczy.

Ponadto w 5. kolejce zagrają:piątek 13 kwietnia 2001 roku: hala OSiR Nr 1: godz. 17.30: AZS KN Łowicz Tigcr Blich. godz.. 18.40: TKKF ..Księżak" PC-MarBo.bałaimNlŁgodz. 17.30: Junior - Cornea. godz. 18.40: Valdi Boy-’s - PZU Sport.