nowy (.OWICZANM

Piłka nożna - 8. kolejka wojewódzkiej ligi juniorów młodszych

Pewne zwycięstwo

w Łasku

Trener Mirosław Fiutkowski nareszcie miał powody do radości. Jego zespół wygrał i to aż 5:0.

Piłka nożna -7. kolejka wojewódzkiej ligi „Michałowicza”

WRESZCIE SIE PRZEBUDZILI

uderzona przez Pawła Karwata przeleciał obok słupka. Gra toczyła się raczej w śrotłku pola i nic byk) zbyt dużo sytuacji strzeleckich. Jednak tuż przed gwizdkiem sędziego łowic/anie strzelili bramkę „do szatni". Z prawego skrzydła dośrod-kowywal Jakub Każmicrczak. bramkarz wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Kamila Kiczuł, który popisał się ładnym strzałem w długi róg i było 1:0. W przerwie zrobiło się trochę nerwowo, ponieważ trener przyjezdnych zażądał legitymacji od naszych zawodników, a okazało.się, że chłopcy pozapominali o swoim obowiązku przynoszenia ich na mecze i trzeba było szybko je dostarczyć. O dziwo to zamieszanie świetnie wpłynęło na grę naszego zespołu w drogiej połowic, choć nie wiadomo jakby się ułożył ten mecz po sytuacji z 48. minuty, kiedylo po mocnym uderzeniu z 18. metra piłka zmierzała pod poprzeczkę i tylko dzięki świetnej interwencji Kamila Karmelity Pelikan nie stracił gola. Na szczęście odpowiedź by hi bardzo szybka. W 51. minucie podobnym strzałem popisał się Każnucrezak. jednak gołkiper przyjezdnych nic miał me do powiedzenia i prowadziliśmy już 2:0: Po tej bramce ekipie z Wielunia opadły skrzydła i na bo

Piłka nożna - 8. kolejka wojewódzkiej ligi juniorów starszych

nie dali rady

kan atakował, ale mc było z tego żadnego pożytku bramkowego. Tymczasem rywal zaatakował raz, za to skutecznie. Błąd w kryciu dwójki naszych obrońców Nic popisali się Norbert Kocemba i Sylwester Knera. którzy dali się ograć i napastnik gospodarzy wyprowadza swój zespół iu prowadzenie. Po strzeleniu gola pabianiczanie cofnęli się na własne pole karne i do głosu zaczęli dochodzić „biało-zieloni". Niestety niewiele z tego wynikało.

Tuż po przerwie dwójkowa akcja Zwierzów - Tomasza i Sebastiana Ten drugi pięknym, krosowym podaniem znajduje kolegę. Tomek ma jedenaście metrów do bramki i jedynie bramkarza przed sobą, Kopie nad poprzeczką. W tym momencie łowicza-nic postawili już wszystko na jedną

isku istniała już tylko jedna drożyna. W 57. minucie po ładnym dośrodkow.iniu Karola Parysa trzeciego gola dla łowi-czan zdobył Michała Trzoska. przykładając tylko nogę do piłki. Na4:0\v6l. minucie wynik potlwyższył ..Kosiarz” czyli Mateusz Zimecki, który zamykał akcję i z 10 metra strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości. Od 65. minuty nasi rywale grali w dziesiątkę ponieważ sędzia wyrzucił na 15 minut za niespor-towc zachowanie zawodnika z Wielunia i wtedy już było wiadomo na sto procent, ze są kolejne trzy punkty. Wynik meczu na 5:0 ustalił w 67. minucie Kiczuł, który dobił piłkę po strzale z rzutu wolnego Każmierczaka. Na pięć minut przed końcowym gwizdkiem „polik-.ułowcy” im>głi jeszcze podwyższyć rezultat, kiedy to po faulu na Parysie arbiter podyktował jedenastkę. Pechowym wykonawcą okazał się Jakub Papuga, który uderzył technicznie po ziemi w lewy róg, ale piłka przeszła koło słupka.

Podopieczni Fiulkowskicgo wreszcie zaprezentowali dobrą postawę i pokazali, że potrafiągrać w piłkę i co najważniejsze wygrywać. Oby takich meczy w lidze było więcej.

Zbigniew Łoziński

kartę. Ruszyli do przodu, przez co bardzo się odsłonili. Ponownie okazję do wyrównania w 55. minucie miał Tomasz Zwierz, ale znów nie potrafił jej wykorzystać W tym okresie gry „Ptaki" miały druzgocącą przewagę. Dość powiedzieć, że przez dobre kilka minut piłka w ogóle mc opuszczała połowy miejscowych. Ale cóż z tego. PTC przeprowadziło jedną kontrę na minutę przed końcem i ponownie cieszyło się z gola.

W naszym zespole brakuje rasowego napastnika. Nic ma klasowego łowcy bramek, który zapełniłby lukę po Sylwestrze Płachecie Brakuje również lidera w środku pola Kogoś kto posłałby dokładną, długą piłkę. Ale to nic tylko problem młodszego zespołu. Nic lepiej jest u seniorów... BoB

Piłka nożna-7. kolejka wojewódzkiej ligi „Kuchara”

Dwucyfrowo wygrana

■ PELIKAN Łowicz- WKS Wieluń 5:0 (1:0)

1:0 - Kamil Kiczu! (39), 2:0 Jakub Każmicrczak (51). 3:0- Michał Tr/oska (57), 4:0 - Mateusz Zimccki (61). 5:0 Kamil Kiczu!(67).

Pdikan: Karmelita (71 Tybuś) Trzaska, Karw:* (41 Cipiński), Zwierz. Wojciechowski - P.tiys, Każnucrezak, Zamocki - Kiczul, Mikulski, PajJUga.

Łowicz, 6 października. Trener Mirosław Fiutkowski wreszcie może mieć powody do zadowolenia, jego drużyna wygrała w minioną sobotę z. WKS Wieluń i to wysoko, bo 5:0. Była to iw pewno spora niespodzianka, ponieważ z układu tabeli wynikało, że WKS. który zajmował do tej pory trzecie miejsce, mc będzie łatwym partnerem. Ale jednocześnie wynik meczu świadczy o tym, że podopieczni Fiulkowskicgo, grając w pełnym składzie są w stanie powalczyć z każ-tlym w lidze. W dotychczasowych sześciu spotkaniach „biało-zieloni" zdobyli raptem 4 gole, a tu nagle w jednym meczu zaaplikowali rywalowi 5 bramek, wykazując się niezłą skutecznością

Pierwsza połowa była dużo mniej interesująca od drugiej W 23. minucie łowi-czarne mogli objąć prowadzenie, ale pi łka

Znów

■ PTC Pabianice - PELIKAN Łowicz 2:0 (1:0)

Pelikan: Gejda- Morawski. Wójcik, Kocemba. Knera - Tomasz Zwierz, Durka (46 Grzegory). Słupski. Sebastian Zwierz - Rutkowski, Siatkowski.

Pabianice, 7 październik. Ciężko jest wygrywać mecze dysponując dwunastoma zawodnikami - powiedział po spotkaniu trener Stanisław Nazdro-pa. I ciężko się z opiekunem naszych juniorów starszych nic zgodzić. Trenują w pięciu, u na mecze z trudem dilera się dwunastu piłkarzy. No cóż, taka jest rzeczywistość i trzeba się z mą żyć. Ale tym razem w Pabianicach nie musieliśmy wcale przegrać.

W pierwszej połowie niedzielnego meczu do 15 minuty gry gospodarze nic przekroczyli linii środkowej. Peli

■ MULKS Łask - PELIKAN Łowicz 0:4 (0:2)

0:1 - Tomasz Kacprowski (23). 0:2 - Tomasz Kacprowski (31). 0:3 - Tomasz Kacprowski (64), 0:4 - Tomasz Ścibor (86).

Pelikan: Michalski - Pomianowski (85 Biał-czak), Wójcik, Kamiński. Gr/egorek - Ścibor, Golis. Cipiński, Wyszogrodzki (84 Ję-drachowicz) - Kacprowski (80 Kosiorek), Norbert Zwierz.

Łask, 7 październik. Nasi juniorzy młodsi przynoszą nam więcej radości niż smutku. W lidze spisują się bardzo dzielnie - częściej wygrywają niż ponoszą porażkę, a jeśli zdarza im się już wpadka to z reguły po twardej i zaciętej walce, Tym razem „Baliki” udały się do Łasku, żeby potwierdzić powyższą teorię, ł spisały się wybornie, sprawiając swojemu opiekunowi Arturowi Balikowi wspaniały imieninowy prezent.

Ale pierwsze minuty niedzielnego meczu należały raczej do gospodarzy. Mieli więcej z gry, choć nic wynikało z tego żadne poważniejsze zagrożenie pod bramką Przemysława Michalskiego. Piłkarze z Lasku nieźle rodzili sobie w środkowej strefie boiska, pod naszą bramką rozbijaliśmy ich nieśmiałe ataki Po kwadransie inicjatywę przejęli goście Wreszcie lepiej zaczęła grać nasza droga lima z Grzegorzem Cipińskim na czele Właśnie on w 23. minucie podciągnął lewą stroną, zagrał w pole karne do Tomasza Kacprowski ego. który silnym strzałem z 12 metrów nic dał szans golkipcrowi miejscowych.

Gospodarze próbowali od razu odpowiedzieć, jednak bardzo dobrze tego dnia dysponowana była łowicka defensywa. W 31.

■ PELIKAN Łowicz - WKS Wieluń 11:2(8:1)

1:0 Paweł Dziedzicto (5). 2:0 Maciej Rybus (II), 3:0 Maciej Rybus (19), 4:0 - Maciej Jęiirachowicz (22), 5:0 - Andrzej Osowski (24). 6.0 Mateusz Dur (29). 7:0 Andrzej Osowski (30). 8: ł Maciej Rybus (32), 9:2 Maciej Zieliński (57). 10:2 Andrzej Osowski (61), 11:2 Andrzej Osowski (63).

Pelikan: Gańczak (36 Kocemba) - M różowić/., Dur. Wasilewski. Drzewiec (36 Gawr-nck) -Doroba (43 Lebioda), Osowski. Bolimowski -Dziedzieła (36 Woliński), Jędracho-wicz. Rybus (43 Zieliński).

Łowicz, 6 października. Niezły festiwal strzelecki urządzili sobie podopieczni Henryka Plichty w sobotnim spotkaniu / WKS Wieluń. Zdecydowanym faworytem meczu był na pewno Pelikan, bo WKS to ostatnia drożyna tabeli, ale nic wiadomo było jakie będą rozmiary tego zwycięstwa. Wynik dwucyfrowy w tym pojedynku to mimo wszystko zaskoczenie, które świadczy o tym, że chłopcy z rocznika 1988 stanowią mocny zespół który stać na czołowe miejsce w lidze. W sobotnim meczu łowiczanic wyszli na boisko w nieco zmienionym składzie niż za zwyczaj. W pierwszej jedenastce nie wyszedł Kacper Woliński. Andrzej Osowski, który1 do tej pory grał na stoperze zagrał w pomocy, a Maciek Jędracho-wicz przesunięty został do ataku. Okazało się, że w tym ustawieniu i bez najskuteczniejszego Strzelca Kacpra, koledzy również potrafią sobie świetnie radzić. Aż 8 bramek udało się zdobyć naszym piłkarzom w pierwszych 35. minutach. Worek z bramkami rozwiązał się po strzale Pawła Dziadzieli w 5. minucie, kiedy to bramkarz gości już minucie ponownie akcja duetu Cipiński -Kacprowski. Tym razem Grzesiu operował po prawej stronic, dojrzał wychodzącego r» pozycję kolegę z ataku, zagrał mu. Kacprów, ski spokojnie położył bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki. W pierwszej odsłonie mieliśmy jeszcze dwie wyborne okazje do podwyższenia rezultatu W 37. minucie / -1 metrów piłkę nad poprzeczką przeniósł Kacprowski. a 5 minut później wyczyn kolegi powtórzył Tomasz Ścibor. z tym że temu drugiemu w zdobyciu goto przeszkodził bramkarz

Po przerwie Łask rzucił się do odrabiania strat. Ale znów łowicka obrona nic dała się zaskoczyć. A poza tym Pelikan groźnie kontratakował W 64. minucie indywidualna akcja Macieja Wyszogrodzkiego Minął kilku rywali i wyłoży! futbolówkę Kacprowskic-mu. Nasz snajper ustrzelił hat-tricka, pewnie kierując futbolówkę do siatki. Czwarta bramka wpadła na 4 minuty przed końcem meczu. Silny wyrzut piłki z autu przez Andrzeja Grzegorka. trafia ona do Norberta Zwierza a potem do Ścibora. Tym razem Tomek nie pomylił się strzelając czwartą bramkę dla „Ptaszków”.

Miejscowi tylko raz. w 72. minucie, mogli zdobyć gola. Sam na sam z Michalskim był napastnik gospodarzy ale znakomicie zachował się gołkiper „biało-zielonych"

W sumie zasłużone i odniesione w dobrym, stylu zwycięstwo. Chłopcy jak wspominałem dedykowali je swojemu trenerowi odśpiewując po meczu .„sto lat". Lepszego prezentu trener wymarzyć sobie nie mógł...

BoB

prawic opanował piłkę i sam wbił ją do siatki. Klasycznym hattrickicm w pierwszej połowic popisał się Maciek Rybus, który najpierw w 11. minucie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, następnie w 19. minucie z 5. metrów ładnym uderzeniem zdobył trzeciego gola dla "biało zielonych". Maciek na listę strzelców wpisał się jeszcze na 3 minuty przed przerwą, kiedy to przeprowadził charakterystyczną dla siebie akcję, ograł dwóch obrońców, a następnie hram-kar/a i umieścił bez problemów piłkę w siatce To był już szósty jego gol w tegorocznych rozgrywkach Oprócz niego gołe w pierwszej części gry zdobywali kolejno w 22. minucie Maciek Jędrachowicz, w 24. Andrzej Osowski, w 29. Mateusz Dur i ponownie Osowski w 30. minucie.

Druga połowa zaczęła się dość niefortunnie. ponieważ po błędzie Patryka Gawin-ka. który trochę się zagapił i mc upilnował rywala straciliśmy bramkę i było 8:2. Jednak po chwili wszystko wróciło do normy i ponownie na boisku rządzili „pclikanowcy". W 57. minucie ładnym uderzeniem głową, które zaskoczyło bramkarza, popisał się Maciek Zieliński. Dziesiątego i jedenastego gola dla łowiczan zdobył „Osa" Osowski, któremu chyba pasuje gra w drogiej linii, co potwierdził aż czterema zdobytymi bramkami w tym meczu. Może Andrzej marnuje się na pozycji stopera w tej drużynie. clvoć trzeba przyznać. że w meczach z. mocniejszymi rywalami jest filarem obrony Pelikana.

W nadchodzącą sobotę podopieczni Plich-ty zmierzą się na wyjeździć z czołowym zespołem ligi GKS-cmBełchatów t tu o punkty mc będzie już tak łatwo.