4:30

13

0

6:44

Po nazwie drużyny podano: w nawiasie miejsce po poprzedniej kolejce. ilość meczów, punkty, stosunek bramek, ilość zwycięstw, remisów i porażek oraz ilość meczów, punktów i stosunek bramek w meczach u siebie i na wyjazdach.

dok. ze str. 40

Chwilę polem pokazał się najlepszy strzelec ekipy z Kozienic - Grzegorz Seremak, który w 25 minucie uwolnił się spod opieki Jarosława Walczaka i groźnie strzelał na bramkę Macieja Sowińskiego. Nasz golkiper zachował się jednak bez zarzutu. W poważnych opałach był „Sowa" w 27 minucie, również za sprawą Seremaka. Napastnik przyjezdnych otrzymał dokładną, długą piłkę od Zbigniewa Wachowicza, oszukał Walczaka i wyszedł na pozycję jeden na jeden /.łowickim bramkarzem. Na szczęście dla nas Maciek nogami zdołał wybić piłkę na róg. Trzy minuty później stadion Pelikana oszalał z radości.

Dwójkowa akcja Krzysztofa Błaszczyka i Roberta Stankiewicza (okazało się, że z powodu żółtych kartek „Felek" pauzuje tylko jeden mecz). Ten ostatni prostopadłym podaniem znajduje w polu karnym Styszkę, który wrzuca futbolów-kę na „szesnastkę”, a tam z pierwszej piłki uderzył Michał Plichta. Bezradny Robert Stawiarski próbował reagować, a podczas interwencji skręcił kostkę i musiał opuścić płac gry. 1:0 dla „biało-zicłonych". W 36 minucie mogliśmy podwyższyć prowadzenie. Aktywny Błaszczyk podaje do Nowackiego, który spraw -d/.ił rezerwowego golkipcra gości. Trzeba przyznać, ze niewysoki Adam Bolek świetnie dawał sobie radę ze strzałami łowiczan. Nic miał jednak nic do powiedzenia w 44 minucie. Szybka kontra Pelikana. M.ichał Płichta zagrywa do Salamona, ten ponownie oddaje futbolówkę strzelcowi bramki i Michał silnie dośrod-kowujc ją w pole kamę. Tam dochodzi do niej Adamczyk, uderza głową, niestety dła nas tylko w słupek. Tuż przed końcem I połowy Pelikan przeprowadził kolejną filmową akcję. Styszko do Stankiewicza. ten w uliczkę do Błaszczy ka. Pra

Pelikan w meczu z Włókniarzem w Łowiczu (3 września 2000 roku) zdobył pierwsze punkty w tym sezonie (3:2). Teraz co prawda sytuacja jest nieco lepsza, ale chciałoby się aby zespół trenera Marka Chojnackiego z Konstantynowa Łódzkiego także powrócił punktami. Nie będzie to oczywiście sprawa łatwa, ale bądźmy jednak dobrej myśli...

2Ł.twIsaka 111 ligi (21-22 kwietnia 2001 roku): LEGIA II Warszawa - POLONIA II Warszawa (w rundzie jesiennej 0:3 w.o.). WKS Wieluń - ORLEN II cowity pomocnik Pelikana, mając przed sobą jedynie bramkarza gości niepotrzebnie pośpieszył się z decyzją strzału i próba lobu zakończył się fiaskiem. Gwizdek sędziego i po pierwszych 45 minutach, po niezłej grze prowadzimy.

Po przerwie na boisku zameldował starszy z braci Plichtów - Bogdan. Zastąpił w pr/odzic kontuzjowanego Salamona. Tymczasem, goście próbują odrobić straty i pod nasza bramką dochodzi do groźnych spięć. W 47. minucie łowiccy defensorzy chaotycznie wybijają piłkę, która trafia do Wachowicza. Silny strzał pomocnika z Kozienic broni Sowiński. W' 54. minucie po raz kolejny pokazuje się Michał Plichta. Otrzymał dobre podanie od Błaszczyka i uderzył bez namysłu jednak kolejną udaną interw encją popisuje się Bolek. Minutę później swoją firmową akcję przeprowadza Stankiewicz. Po wyjściu z kontrą „Felek" balansem ciała gubi obrońcę i celuje w okienko bramki gości. Piłka podskakuje jednak na jakiejś nierówności i wychodzi w aut. W 67 minucie golkipcra gości zatrudnił Michał Brzózka, a siedem minut później ten sam zawodnik po dynamicznej akcji wykłada partnerom futbolówkę na 16. metr. Niestety ani Nowacki ani Błaszczyk nic dochodzą do tej dobrej piłki.

W 76. minucie po raz kolejny przypomniał o sobie Seremak. Na nasze szczęście znalazł się w polu karnym Piotr Gawlik i wyekspediował piłkę na aut. Ale przyjezdni atakowali coraz groźniej. Wyrównać mógł wprowadzony po przerw ic Artur Narojczyk. jednak jego potężna ..bomba" po nodze obrońców wychodzi na rzut rożny. W odpow iedzi Krzysiek Durka wywalczył piłkę w środku pola. podał ją Stankiewiczowi, który z kołci znalazł Adamczyka. Silne uderzenie...Miśka" i następny komcrdla .Pu

Płock (1:4). UNIA Skierniewice - ZNICZ Pruszków (1:2). WIGRY Suwałki -GRANICA Kętrzyn (0:0). OKł-CIE Warszawa - RADOMIAK Radom (0:0). ZATOKA Braniewo - HUTNIK Warszawa (0:3), MKS Mława - JAGIELLONKA Białystok (0:1), JEZIOR AK Iława - MZKS Kozienice (1:0). GWARDIA Warszawa - PIOTRCOVIA-PTAK Piotrków Trybunalski (3:2), WŁÓKNIARZ Konstantynów Łódzki - PELIKAN Łowicz. (2:3 - niedziela. 22 kwietnia 2001 roku. godz. 16.00). (p)

ków". W samej końcówce nasi zawodnicy mogli strzelić drugiego gola. 1*0 rzucie rożnym dochodu do zamieszania na przedpolu bramki Bolka. Ostatecznie piłka trafia do Durki, który lobujc bramkarza przyjezdnych. ale jest trochę nieprecyzyjny. Uff! Koriicc i mamy trzy punkty.Mccz nic był wielkim widow iskiem i pojedynek z drugą Legią był o niebo lepszy w wykonaniu naszych graczy. Jednak zwracani uwagę na ilość dublerów w ekipie Chojnackiego oraz presję z jaką grali chłopcy. <irożb3 spadku na pewno nie uskrzydla. Sądzę, że w Wielką Sobotę, w meczu z warszawską Gwardią chłopcy zagrają lepiej i z rów nic dobrym skutkiem. W' środowym meczu wyróżniłbym Sowińskiego. Błaszczyka. Nowackiego. M.Płichtę i przede wszystkim Artura Wyczałkowskie-go. który klika razy znakomicie ustawiony zapobiegał niebezpiecznym akcjom gości. Trener Chojnacki stwierdził, żc druga połowa hyła najdłuższą w jego sportowej karierze. Oby spokojniejszy był już. w sobotę...    Bogusław Bończak

Po remisie Gwardii w Łowiczu znowu wzrosły szanse Jagicłłonii na dogonienie rywali... Sprawi awansu do II ligi jest otwarta bo prowadząca Legia i tak nic może grać w wyższej klasie rozgrywkowej.

W 25. kolejce piłkarze strzelili tylko 20goli (średnia na mecz - 2,00). Łącznic padło 656 bramek (średnio 2,62).

Zaległy mecz 22. kolejka III ligi:

■    PELIKAN Łowicz - MZKS Kozienice 1:0 (1:0)

1:0 - Michał Plichta (30).

25. kolejka III ligi:

■    PIOTRCOYIA-PTAK Piotrków Try bunalski - LEGIA II Warszawa 0:1 (0:0)

0:1 - Adam Cieśliński (61).

■    MZKS Kozienice - WŁÓKNIARZ Konstantynów Łódzki 1:0 (0:0)

1:0 - Grzegorz Seremak (85).

■    JAGIELLONIA Białystok - JE-ZIORAK Iława 3:0(1:0)

1:0 - Ryszard Ostrowski (13), 2:0 -Zbigniew Szugzda (61), 3:0 - Grabowski (86).

■    HUTNIK Warszawa - MKS Mława 0:0

■    RADOMIAK Radom - ZATOKA Braniewo 3:0 (w.o.)

■    GRANICA Kętrzyn - OKĘCIE Warszawa 0:3 (0:2)

W 32. minucie kolejny rzut wolny, tym razem przed łowickim przedpolem.I tym razem Sowiński musiał popisać sic mc lada kunsztem przy interwencji po strzale Wojciech Kryńskiego

W 33 minucie powinno byc 1:0 dła miejscowych. Znakomita akcja Blaszczyka. który zakręcił w polu karnym Kryńskim i idealnie dograł na głowę do Nowackiego. Darek w 99 na 100 takich sytuacji ulokowałby piłkę w siatce. Tym razem, nie atakowany prze nikogo z 5 metrów przeniósł futbolówkę nad poprzeczką! Jęk na trybunach i ulga na ławce Gwardii.

W 40 minucie w niegroźnej sutacji, Świętochowski zagrywa do Zawadzkiego, a ten nieupilnowany przez Walczaka, lobuje głową łowickiego golkipcra. Jeszce przed przerwą próbow ał wyrównać Stankiewicz. ale po rykoszecie piłka znalazła się w rękach Malarza.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania kolejna szybka akcja Błaszczyka. Po podaniu Stankiewicza. Krzysiek wpadł w pole karne gości, gdzie był nieprawidłowo powstrzymywany przez Kryńskiego. Decyzja abitra mogła być jedna - rzut kamy. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się być Stankiewicz. który strzelił swoją 6. bramkę w sezonie. W tym miejscukilka słów na temat pracy sędzicgo.Nic popełniał błędów co chwila, ale nic uniknął pewnych wpadek. W pierwszej połowic, kiedy to przed bramkarzem gości znalazło sic 3 piłkarzy Pelikana odgwizdał spalonego, choć boczny nie podniósł chorągiewki. Pod koniec meczu ewidentnie ir/ymany za koszulkę w polu karnym gości był Michał Adamczyk - tego z kolei nic zauważył.

Tak więc w meczu remis, ale żadna zc strona nic pasowała, przez co zyskiwało widowisko. W 54. minucie z 25 metrów huknął z lewej nogi Hubert Dolewski. a łutbolówka o centymetry minęła łowicką bramkę. Dwie minuty potem błąd Gawlika. po wślizgu którego piłka trafiła do Zawadzkiego. Strzelce bramki dla gości miał wyborną okazję, żeby po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Na nasze szczęście przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 64. minucie zatrudnił Sowińskiego Cezary Jasiński. W odpowiedzi po przeciwnej stronie boiska strzelał Nowacki. W 72. minucie po błędzie warszawskiej defensywy w dogodnej sytuacji zanalazl się Stankiewicz. Otrzymał

0:1 - Grzegorz Szeliga (7). 0:2 - Ama-fuclc (20), 0:3 - Dariusz Rcmbisz (90).

■    ZNICZ Pruszków - WIGRY Suwałki 0:0

■    ORLEN II Płock - UNIA Skierniewice 0:2 (0:0)

0:1 Arkadiusz Zaglcwski (50), 0:2 -

piłkę 16 metrów od bramki Gwardii i wydaje się, żc powinien jeszcze podciągnąć ją do pr/odu.Tymczascm „Felek" uderzył momentalnie, ale końcami palców Malarz wyckspediwał piłkę na róg. Na kwadrans przed końcem obie ekipy mogły zmienić wynik na swoją korzyść. Sam na sam z Sowińskim znalazł się Świętochowski - górą nasz golkiper. Kontra „Ptaków", Adamczyk na wysokości pola karnego, znalazł po przeciwległej stronie Stankiewicza.Ten strzela głową, jednak to uderzenie blokują obrońcy przyjezdnych. Piłka ponownie w posiadaniu Felka, który wykładają Nowackiemu. To już drugi raz w tym spotkaniu Darek miał stuprocentową okazję do strzelenia goła, jednak i tym razem przestrzelił. Ostatnie minuty to dominacja gości, którzy zepchnęli Pelikan do głębokiej obrony. Gwardziści próbowali za wszelką ecnę strzelić zwycięską bramkę, często bez pomysłu ekspediując długie piłki pod pole karne So-wińskiego.Tuż przed końcem meczu, takie właśnie zagranic na tzw. „aferę" mogło przynieść efekt. Nic popisał się jednak wysoki stoper przyjezdnych Mariusz Liszewski. Gwizdek sędziego i czas na święta.Po na prawdę dobrej grze łowi-czanic zdobywają punkt / jednym z kandydatów do awansu. Pod koniec meczu nieco brakło chłopcom sił. ale to wynik środowego boju z Kozienicami. Teraz czeka nas wyjazd do Konstantynowa i kolejna batalia o 6 punktów;    Bogpsław Bończak

gola w meczu z Gwardią

■    POLONIA II Warszawa - WKS Wieluń 4:1 (3:1)

1:0 - Piotr Kosiorowski (2). 2:0 - Tomczyk (13). 3:0 - Tomczyk (27). 3:1 - Robert Lichosik (43. kamy), 4:1 - Piotr Kosiorowski (78. kamy).