5192604438

5192604438



Zajrzyj do bazy POL-on

POL-on [http://polon.nauka.gov.pl/glowna] jest to zintegrowany system informacji o szkolnictwie wyższym, który wspiera pracę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Głównego Urzędu Statystycznego czy Polskiej Akademii Nauk. Jego istotnym zadaniem jest stworzenie globalnej bazy danych o jednostkach naukowych, wyższych uczelniach i nauce polskiej. Gromadzone dzięki niemu informacje wspierają procesy decyzyjne Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego odnośnie polskich uczelni oraz jednostek naukowych. Projekt jest realizowany jako systemowy projekt partnerski w ramach IV Priorytetu poddziałania działania 4.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Do systemu dodaje się coraz więcej nowych danych, warto na bieżąco monitorować te dane, bo będą przydatne bibliotekarzom akademickim.

Źródło: Elektroniczna Biblioteka, data dostępu 20.09.2013

Materiały dla studentów. Czy można udostępniać skany książek, ksera artykułów i kopie filmów?

Przed początkiem zeszłego semestru akademickiego napisałem wpis Czy udostępniać studentom prezentacje z wykładów? [http://ekulczycki.pl/warsztat_badacza/czy-udostepniac-studentom-prezentacje-z-wykładów/] Przetoczyła się pod nim bardzo ciekawa dyskusja na temat tego, czy i w jakiej formie wyręczać studentów, przekazując im prezentację z wykładów. Ja stałem na stanowisku, że są trzy rodzaje prezentacji i z tego powodu swoich studentom nie udostępniam.

Dzisiaj chciałbym się odnieść do kwestii pokrewnej - mianowicie udostępniania studentom materiałów edukacyjnych. Lecz nie swoich prezentacji, swoich tekstów, lecz fragmentów - lub całych (!) - książek, artykułów, filmów. W pracy dydaktycznej wykładowcy często borykają się z tym problemem: co mogę legalnie udostępnić studentom? Jak mogę im to przesłać? Maile? Zamieścić na stronie domowej? [...] Emanuel Kulczycki

• Cały artykuł znajdziesz na portalu Warsztat badacza, dokument online:

http: / / ekulczycki.pl/warsztat_badacza/materialy-dla-studentow-czy-mozna-udostepniac-skany-ksiazek-ksera-artykulow-i-kopie-filmow/, data dostępu 10.09.2013

Umowy o pracę dla bibliotekarzy dyplomowanych

Zwracam się z zapytaniem dotyczącym umowy o pracę dla bibliotekarzy dyplomowanych zatrudnionych w bibliotece akademickiej. Podaję przykład: pracownik jest zatrudniony na stanowisku starszego bibliotekarza z umową na .-.I    czas nieokreślony, a jego staż pracy wynosi 10 lat. Pracownik zdał egzamin na

JL,K'r 1    bibliotekarza dyplomowanego i w związku z tym moje pytanie: czy jego umowa

musi zostać zmieniona, czy wystarczy podpisać aneks? Kolejna moja wątpliwość: czy może być dalej zatrudniony na czas nieokreślony? W przypadku gdy umowa musiałaby zostać zmieniona, czy istnieje możliwość zatrudnienia na czas określony do wieku emerytalnego? Czy można prosić o podanie podstawy prawnej do tego typu uregulowań (jeśli taka w ogóle jest).

Zatrudnienie na stanowisku nauczyciela akademickiego (a bibliotekarz dyplomowany jest nauczycielem akademickim) zalety od decyzji władz uczelni. Uczelnia określa liczbę zatrudnionych w niej nauczycieli akademickich i może się zdarzyć, że mimo zdania egzaminu status bibliotekarza nie ulegnie zmianie. W tej sprawie trzeba złożyć stosowny wniosek o zmianę umowy.

Kodeks pracy przewiduje możliwość zatrudnienia zarówno na czas nieokreślony, jak i na czas określony (art. 25 kp). Ubiegając się o zatrudnienie na stanowisku bibliotekarza dyplomowanego należy prosić o zawarcie umowy na czas, który pracownik uważa za właściwy.

5



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
POL-on 2    Uniwersytet Zintegrowany System Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce
Zintegrowany System Informacji o Szkolnictwie Wyższym i Nauce polorY▼V
ograniczyć dopływ azotu do wód [http://www.kzgw.gov.pl/Dyrektywa-Azotanowa.html]. Ważnym narzędziem
78071 obraz5 (11) on o wiele więcej niż regionalna więź społeczna, jest to spoiwo wspólnoty jednocz
Copyright by: EduPunk 30.09.2015 published on: wikivid.eu Zintegrowany system informatyczny: Najbard
41737 obraz5 (51) on o wiele więcej mi regionalna więź społeczna, jest to spoiwo wspólnoty jednoczą
Slajd23 (48) 1.2 Systemy czasu rzeczywistego Jest to grupa systemów eksperckich przeznaczonych do pr
y)cny^&do-s cala, czyli dłużej krawędzi kartki formatu A4 (zgodnie z normg ISO 216 jest to 297 m

więcej podobnych podstron