5460978700

5460978700



W głosowaniu tajnym wszyscy członkowie RW: 56 - za, nikt nie był przeciwny, 3 się wstrzymało.

RW przyjęła wniosek.

e.    Mgr Dorota Majewicz, zatrudnienie na stanowisku asystenta w Instytucie Anglistyki od 10.11.2010 r. do 30.09.2014 r.

W głosowaniu tajnym wszyscy członkowie RW: 52 - za, 2 - przeciw, 3 się wstrzymało.

RW przyjęła wniosek.

f.    Mgr Irena Kościelniak, zatrudnienie (zastępstwo) na umowę o pracę na stanowisku asystenta w Katedrze Skandynawistyki od 1.11.2010 do 30.06.2011 r.

W głosowaniu tajnym wszyscy członkowie RW: 57 - za, 1 - przeciw, 2 się wstrzymało.

RW przyjęła wniosek.

Przed głosowaniami nad zatrudnieniem dr O. Sokołowskiej i dr D. Stanulewicz-Skrzypiec dziekan, prof. A. Ceynowa, wyjaśnił, że obie panie miały zostać zatrudnione na stanowiskach starszego wykładowcy. Okazało się jednak, iż regulamin pozwala na zatrudnienie na dodatkowe dwa lata osób, które mają otwarty przewód habilitacyjny. Dlatego wystąpił o zatrudnienie tych pań przez rok jako adiunktów.

g.    Dr Olga Sokołowska, przedłużenie zatrudnienia na stanowisku adiunkta w Instytucie Anglistyki na 1 roku.

W głosowaniu tajnym wszyscy członkowie RW: 56 - za, 2 - przeciw, 3 się wstrzymało.

RW przyjęła wniosek.

h.    Dr Danuta Stanulewicz-Skrzypiec, przedłużenie zatrudnienia na stanowisku adiunkta w Instytucie Anglistyki na 1 roku.

W głosowaniu tajnym wszyscy członkowie RW: 53 - za, 2 - przeciw, 3 się wstrzymało.

RW przyjęła wniosek.

1. 2. Powołania:

a.    prof. UG, dr hab. Danuta Olszewska (Instytut Filologii Germańskiej), powołanie do pełnienia funkcji Kierownika Zakładu Teorii Komunikacji Obcojęzycznej od 01.11.2010 do końca kadencji obecnych władz.

W głosowaniu tajnym wszyscy członkowie RW: 57 - za, 2 - przeciw, 2 się wstrzymało.

RW zatwierdziła powołanie.

b.    Dr Jan Sikora (Instytut Filologii Germańskiej), powołanie do pełnienia funkcji kierownika Zakładu Historii i Kultury Niemiec od 01.11.2010 do końca kadencji obecnych władz.

Przed głosowaniem dziekan, prof. A. Ceynowa, odczytał pismo do Wysokiej Rady od prof. M. Brandt, która nie mogła uczestniczyć w posiedzeniu z powodu wyjazdu na konferencję. Napisała ona, że do pełnienia tej funkcji powinien zostać powołany prof. S Leśniak, jedyny samodzielny pracownik tego Zakładu, a nie dr J. Sikora pracujący w Zakładzie Językoznawstwa Stosowanego. Po odczytaniu pisma dziekan powiedział, że jedynie dyrektor instytutu ma uprawnienia do obsadzania kierowniczych stanowisk wewnątrz swojej jednostki.

Rozpoczęła się dyskusja. Prof. M. Ossowski poparł zdanie prof. M. Brandt. Wskazał, że podczas posiedzenia Rady IFG trzech profesorów uznało prof. S. Leśniaka za właściwego kandydata. Podkreślił duży dorobek naukowy prof. S. Leśniaka, który wydał cztery książki, w tym dwie monografie. Prof. A. Kątny scharakteryzował dra Jana Sikorę jako pracownika doświadczonego dydaktyka mającego w IFG autorytet, z habilitacją w toku i rozprawą poruszającą również zagadnienia kulturoznawcze. Dyrektor instytutu oczekuje dobrej współpracy z kierownikiem zakładu, a taką współpracę gwarantuje osoba dra J. Sikory, nie zaś prof. S Leśniaka. Prof. S. Leśniak podziękował za poparcie prof. prof. M. Brandt i M. Ossowskiemu i wezwał prof. A. Kątnego do otwartego wypowiedzenia zastrzeżeń, jakie żywi do jego osoby. Poprosił też Wysoką Radę o podjęcie merytorycznej decyzji. Dziekan, prof. A. Ceynowa, zauważył, że doszło do precedensu podczas posiedzeń RW, bo prof. Leśniak zabrał głos we własnej sprawie. Prof. Leśniak zareplikował, że wypowiedział się przede wszystkim w sprawie dotyczącej IFG. Prof. E. Graczyk poparła stanowisko prof. Leśniaka i zarzuciła dziekanowi, że nadużył swego prawa do głosu. Ponieważ nikt więcej nie zgłosił zamiaru wyrażenia swej opinii, odbyło się głosowanie.

W głosowaniu tajnym wszyscy członkowie RW: 19 - za, 24 - przeciw, 18 się wstrzymało.

RW wniosek nie uzyskał wymaganego poparcia.

c.    Dr Monika Rzeczycka (Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej), powołanie do pełnienia funkcji kierownika Zakładu Literatury Rosyjskiej od 01.11.2010 do końca kadencji obecnych władz.

W głosowaniu tajnym wszyscy członkowie RW: 55 - za, 3 - przeciw, 3 się wstrzymało.

RW powierzyła pełnienie funkcji kierownika zakładu.

O głos poprosił prof. A. Kątny i powiedział, że teraz nie wie, w jaki sposób powoływać kierowników zakładów. Gdy jest bowiem dwóch lub trzech kandydatów, to czy dyrektor instytutu ma sam któregoś wybrać, czy przeprowadzić głosowanie. Aby się jednak ono mogło odbyć, trzeba zmienić uczelniany statut albo wprowadzić uregulowania wydziałowe. Przedstawił też swoje zastrzeżenia wobec prof. S. Leśniaka, który swoim postępowaniem spowodował, że zostały rozwiązane dwa seminaria magisterskie na studiach niestacjonarnych, gdyż wszyscy studenci wnieśli indywidualne wnioski pisemne uzasadniające wolę przejścia do innego promotora. I dlatego uważa, że prof. S. Leśniak nie powinien kierować zakładem.



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Przyjęcie pracy, W glosowaniu tajnym samodzielni członkowie RW: 55 - za, 3 - przeciw. 1 się wstrzyma
CCI00042 ności w trybie legalnej procedury, nikt nie może uchylić się od odpowiedzialności za czyn n
44611 str 8 189 188 OGRÓD, ALE NIE PLEWIONY Nikt nie słucha, żaden się nie ogląda na nie, Szlachta
31 (325) 60 prostą 1 — określając w -en sposób płaszczyzną ot za pomocą dwóch prostych przecinającyc
4a Świąteczny czas Świąteczny czas, nikt nie musi lękać się W świąteczny czas dobry Bóg oaegna zło i
CIMG0155 przeciwbólowych i uspokajających szybko się wyczerpały. Nikt nie mógł oprzeć się chorobie (
Image7 ich jednak bardzo nie stać, a tym bardziej nikt nie był w stanie ich W latach 60-tych lampy p
W głosowaniu jawnym, w którym wzięli udział wszyscy obecm podczas tego posiedzema członkowie RW. pro
S Rada wybiera spośród swoich członków, w głosowaniu tajnym, przewodniczącego oraz jego
samorządowi i wszyscy członkowie korpusu służby cywilnej za naruszenie obowiązków zawodowych.. Osoba
2. Sołtys oraz członkowie rady sołeckiej wybierani są w glosowaniu tajnym, bezpośrednim, spośród

więcej podobnych podstron