6295504396

6295504396



nymi: umiejętne zarządzanie projektami w Internecie, wiedza z zakresu relacji inwestorskich, wysokie kompetencje z zakresu zarządzania kryzysami medialnymi (szczególnie w mediach społecznościowych), umiejętność pracy w grupie, a także pogłębione wiedza z zakresu public relations, w tym troska o dobry wizerunek firmy, jej markę i komunikację. Koncerny medialne są przecież także przedsiębiorstwami, które obok zarządzania produktem (informacja), troszczą się o swoją markę i budują unikalny wizerunek oraz więź z odbiorcą i użytkownikiem. Wysokie kompetencje komunikacyjne własne dziennikarza, umiejętności zarządzania obiegiem informacji wewnątrz i na zewnątrz firmy, a także promowania informacji, czy też umiejętności związane ze sprawnym ich wyszukiwaniem (nie tylko w Internecie, ale także w innych źródłach), to cechy oczekiwane przez pracodawców w zawodzie dziennikarza. Są to jednocześnie wiedza i umiejętności, które nabędzie student II stopnia studiów na kierunku „dziennikarstwo i komunikacja społeczna” ze specjalnością „komunikacja medialno-marketingowa”, prowadzonych na Wydziale Teologicznym UKSW w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa.

Istotne są również: samodzielność w prowadzeniu projektów, dobra prezencja, umiejętność pracy zespołowej czy wiedza z zakresu selekcji i oceny jakości informacji, a nade wszystko profesjonalna komunikacja w social media - takie właśnie umiejętności i pogłębioną z tego zakresu wiedzę otrzyma student kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Ponieważ wiedza z zakresu public relations w Internecie to dziś przyszłość komunikacji społecznej w sieci, dlatego podcasty, narzędzia Wiki czy narzędzia Google, media społecznościowe czy rzeczywistości wirtualne staną się przedmiotem analiz na zajęciach warsztatowych i specjalizacyjnych w specjalistycznym, nowocześnie wyposażonym studiu multimedialnym. Również wiedza z zakresu rzecznictwa prasowego, szczególnie ważna w sytuacjach kryzysowych może być inspirującym wyzwaniem dla studentów na omawianej specjalności studiów. Student drugiego stopnia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej otrzyma bowiem w trakcie studiów specjalistyczną wiedzę z zakresu PR, komunikacji w social media, a także infobrokeringu, co umożliwi mu nie tylko poszerzenie wiedzy, ale i pogłębienie umiejętności warsztatowych. Zajęcia prowadzone przez dynamiczną kadrę doświadczonych pracowników mediów, agencji PR i reklamowych w oparciu o nowoczesne techniki medialne i w oparciu o najnowsze przykłady z branży będą inspirującym wyzwaniem dla studentów, zaś nabyte kompetencje staną się przepustką do znalezienia atrakcyjnej pracy i kariery zawodowej w szeroko pojmowanym świecie mediów.

Wśród najważniejszych potrzeb kwalifikacyjnych, zgłaszanych przez pracodawców, a adresowanych do uczelni i absolwentów są:

•    umiejętności komunikacyjne - 13%

•    umiejętności techniczne - 11%

•    umiejętności planowania i organizacji - 8%

•    umiejętności pracy zespołowej - 7%

•    kwalifikacje zawodowe - 7%

•    wiedza specjalistyczna - 5%

(źródło: Strategia zatrudnienia, Manpower 2010)

Dlatego też studia II stopnia na kierunku "dziennikarstwo i komunikacja społeczna" kształcą profesjonalistów w dziedzinie mass mediów, komunikacji społecznej i marketingowej.

Aby zrealizować ten cel, jednym z wymogów ukończenia studiów jest odbycie praktyk zawodowych. Niniejszy dokument reguluje kwestie praktyk studenckich dla studentów studiów II stopnia na kierunku „dziennikarstwo i komunikacja społeczna” ze specjalnością „komunikacja medialno-marketingowa”.

3



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
#ZOSTAŃWDOMU I ZDOBYWAJ NOWE UMIEJĘTNOŚCI Z ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI
Umiejętność zarządzania projektami 56 45,2% Elastyczność 51 41,1% Diagram4.
mer inż. Piotr Sakowski Zarządzanie Projektami - Praca Dyplomowi Zakres pracy dyplomowej Praca dyplo
ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI - TEST 11.    Zakres projektu: a)    to dokumen
D-3 Zakres rzeczowo-finansowy Projektu Należy przedstawić zakres planowanej inwestycji (np. budowa,
1 Wstęp Można przyjąć, że umiejętności człowieka w zakresie zarządzania projektami kształtują się
12 Zarządzanie projektami. Wybrane metody i techniki przedmiot, koszt, czas i zakres projektu, potrz
Zarządzanie Celem przedmiotu jest zapoznanie studentów z wiedzą w zakresie funkcjonowania współczesn
ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI Zarządzanie integracja Zarządzanie zakresem Zarządzanie czasem Planowanie
Zarządzanie projektami to zastosowanie wiedzy, umiejętności, narzędzi oraz technik do zadań
Wykaz umiejętności praktycznych propedeutyka interny i chirurgii Wykaz umiejętności praktycznych z
ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI Funkcje Charakterystyka: średni zakres jasno określone, złożone wymagania
13 _ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI_Tendencje rozwoju procesów w przedsiębiorstwie Zakres •
ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI Procesy rutynowe Charakterystyka: mały zakres oczywiste, proste wymagania wys
Umiejętności •    Zarządzanie złożonymi projektami. •

więcej podobnych podstron