6295505367

6295505367



Uniwersytet Rzeszowski

ze szczególnym uwzględnieniem dokonań projektantów polskich. Od pierwszych ćwiczeń zwraca się uwagę na nauczenie studenta dokładnej i starannej pracy, jakże potrzebnej w projektowaniu graficznym. Pierwsze zadania dotyczą znaku graficznego, podstawy projektowania plakatów i innych form grafiki użytkowej. W czasie ćwiczeń dokonuje się korekt prac studenckich, objaśnia się nowe zadania. Część ćwiczeń odbywa się w pracowniach komputerowych. Prowadzący zapoznaje studentów z programami graficznymi, obsługą skanera i aparatu cyfrowego. Nacisk kładzie się na zastosowanie programów graficznych przy projektowaniu. W celu zaliczenia semestru studenci zobowiązani są wykonać 3 zadania, z których oceny składają się na ocenę końcową. Na zakończenie roku akademickiego organizuje się wystawę prac studentów.

Na zajęciach objaśnia się współczesne trendy w projektowaniu graficznym w Polsce i na świecie. Zadania dotyczą projektowania plakatów, znaków graficznych, a także łączenia zdobytych umiejętności przy projektowaniu od strony plastycznej złożonych przedsięwzięć, jak kampanie reklamowe czy wyborcze. Szczególny nacisk kładzie się na projektowanie plakatów. W czasie ćwiczeń, oprócz korekt, odbywają się dyskusje na tematy związane z projektowaniem graficznym. W ramach zajęć studenci biorą udział w konkursach na plakat lub logo, o ile są takie organizowane. W czasie ćwiczeń, oprócz korekt, odbywają się dyskusje na tematy związane z projektowaniem graficznym. Część zajęć odbywa się w pracowni komputerowej. W celu zaliczenia semestru studenci zobowiązani są wykonać 3 zadania, z których oceny składają się na ocenę końcową. Na zakończenie roku akademickiego organizowana jest wystawa prac.

Na zajęciach dokonuje się korekt prac studenckich. Zadania dotyczą projektowania plakatów, znaków graficznych, a także łączenia zdobytych umiejętności przy projektowaniu od strony plastycznej złożonych przedsięwzięć, jak kampanie reklamowe czy wyborcze. W czasie ćwiczeń, oprócz korekt, odbywają się dyskusje na tematy związane z projektowaniem graficznym. Studenci winni wczuć się w rolę projektanta, który pracując zawodowo, musi liczyć się z opinią zleceniodawcy, ale również umiejętnie bronić własnych przekonań. W ramach zajęć studenci biorą udział w konkursach, o ile są takie organizowane. W czasie ćwiczeń, oprócz korekt, odbywają się dyskusje na tematy związane z projektowaniem graficznym. Część zajęć odbywa się w pracowni komputerowej. W celu zaliczenia semestru studenci zobowiązani są wykonać 3 zadania, z których oceny składają się na ocenę końcową. Na zakończenie roku akademickiego organizowana jest wystawa prac.

JĘZYK WYKŁADOWY: język polski

IMIĘ I NAZWISKO WYKŁADOWCY: Pracownicy zakładu grafiki warsztatowej i projektowej WYMAGANIA WSTĘPNE: Podstawowe umiejętności z projektowania graficznego CELE PRZEDMIOTU:

Rok II - Projektowanie graficzne jest przydatne dla artystów czynnych na innych obszarach sztuki. Poznanie reguł tej dziedziny sztuki użytkowej jest niezbędne dla absolwentów Instytutu Sztuk Pięknych zarówno jako przyszłych nauczycieli wychowania plastycznego, jak i samodzielnych artystów, przede wszystkim grafików-projektantów. W ramach zajęć studenci wykonują także prace z zakresu liternictwa i typografii [projekty krojów pisma, projekty znaków], grafiki edytorskiej. W czasie zajęć organizowane są ćwiczenia z zakresu podstaw marketingu i psychologii reklamy.

Rok III - Projektowanie graficzne na III roku jest kontynuacją zajęć prowadzonych na roku II. Celem jest dalsze doskonalenie umiejętności studentów, szersze zapoznanie ich z możliwościami programów graficznych. W szerszej skali celem jest podniesienie poziomu sztuki projektowej w Polsce.

Rok IV - Projektowanie graficzne na IV roku jest kontynuacją zajęć prowadzonych na roku II .i III Celem jest dalsze doskonalenie umiejętności studentów. Student powinien twórczo wykorzystywać zdobytą wcześniej wiedzę i doświadczenie, które przyda mu się w realizacji kolejnych ćwiczeń.

TREŚCI MERYTORYCZNE PRZEDMIOTU:.

Rok II - Projekt logo (znaku graficznego) dowolnej firmy lub instytucji. Studenci sami wymyślają propozycje firm a następnie z wymyślonych propozycji losują dla siebie tematy do realizacji. Studenci szkicują projekty a prowadzący przeprowadza korektę. Realizowane są najlepsze projekty, które znajdą później zastosowanie w kolejnym ćwiczeniu.

Projekt wizytówki i papieru firmowego. Wykorzystując logo zaprojektowane w poprzednim ćwiczeniu studenci projektują wizytówkę i papier firmowy. Szczególną uwagę zwraca się na spójność koncepcji plastycznej z branżą instytucji, której projekt dotyczy, prawidłowe zastosowanie liternictwa i zasad



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
WPROWADZENIE RYS HISTORYCZNY ERGONOMII W POLSCE ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM POLSKIEGO TOWARZYSTWA
codziennego II RP, czasu okupacji oraz PRL-u, dokonane porównanie, ze szczególnym uwzględnieniem
Uwarunkowania polityki migracyjnej -sytuacja migracyjna w UE ze szczególnym uwzględnieniem Polski Po
ZESTAW ZADAŃ TESTOWYCH ZAJĘĆ EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ZASAD UDZIELA
ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA UCZNIÓW UZDOLNIONYCH ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM
ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA UCZNIÓW UZDOLNIONYCH ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM
60 TRIBOLOGIA 3-2014 jących podczas użytkowaniu implantów, ze szczególnym uwzględnieniem
niepełnosprawnych umysłowo w świetle wybranych koncepcji dewiacji ze szczególnym uwzględnieniem teor
Inżynieria finansowa Tarcz1 Instytucje i instrumenty... 41 Rysunek 3.3. Rodzaje obligacji korporacj
jaroszewska1 I BAR BAR A JAROSZEWSKAMIĘŚNIE GŁOWY I SZYI ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM MIĘŚNI MIMICZ
medsadowa4 Zagadnienia prawno-- medyczne, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności 

więcej podobnych podstron