7560513990

7560513990



Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenia na studiach I stopnia na kierunku e-Administracja

Z dokumentu „Raport z badania zapotrzebowania na pracowników wśród małopolskich pracodawców 2011”1 wynika, iż wśród poszukiwanych pracowników istnieje zapotrzebowanie na średni personel d.s. biznesu i administracji (tak wskazało 11% ankietowanych), gdyż niemal co piąta rekrutacja prowadzona w ankietowanych organizacjach, dotyczyła pracowników średniego szczebla. Równie często poszukiwano specjalistów do spraw ekonomicznych i zarządzania (14%), w tym zwłaszcza: specjalistów do spraw sprzedaży, specjalistów do spraw marketingu i PR, specjalistów do spraw administracji

1    rozwoju oraz zarządzania, specjalistów do spraw księgowości i rachunkowości oraz specjalistów administracji publicznej. Ponad V* rekrutujących pracodawców miała problem ze znalezieniem specjalistów, dotyczyło to m.in. specjalistów d.s. administracji i zarządzania. Warto zwrócić uwagę, iż wiele zawodów, które generowały problemy rekrutacyjne, należało do grupy najczęściej poszukiwanych profesji, problem ten dotyczył także specjalistów d.s. administracji i zarządzania. Na poziom wykształcenia kandydatów zwracało uwagę 64% pracodawców. Zauważono tutaj pozytywną zależność - im wyższy poziom wykształcenia, tym pracodawcy byli bardziej skłonni zatrudnić nowego pracownika. Ponadto z raportu tego wynika, iż pracodawcy podnosili kwalifikacje pracowników poprzez szkolenia, a najpopularniejszymi szkoleniami okazały się szkolenia z zakresu prawa (36%). Obejmowały one prawo podatkowe, branżowe, prawo pracy, prawo zamówień publicznych i inne elementy prawa. Dane te ewidentnie zatem wskazują na konieczność wykazywania się znajomością prawa w pracy zawodowej przez pracowników zatrudnionych w badanych firmach (podstawa programowa w zakresie kształcenia na kierunku e-Administracja przewiduje wiele przedmiotów z dziedziny prawa).

Jak wynika z powyższych informacji, istnieje zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie administracji. Na potrzebę otwarcia nowego kierunku studiów wskazują aktualne dane z zakresu badania możliwości zatrudnienia na rynku pracy w latach 2012-2016 w sektorach edukacja, administracja samorządowa, służba zdrowia i pomoc społeczna w powiecie nowosądeckim2, gdzie 21% ankietowanych biorących udział w tym badaniu odpowiedziało, że w ich jednostce samorządowej brakuje takich specjalistów. Były to głównie instytucje o małej i średniej wielkości zatrudnienia. Zgodnie z wynikami tych badań, blisko 42% respondentów uważa znalezienie pracownika na rynku pracy za „raczej trudne” lub „trudne”. Najczęściej wskazywaną przyczyną w opinii 59% badanych, jest brak osób z odpowiednimi kwalifikacjami i umiejętnościami. Równocześnie 35% badanych podmiotów deklaruje zwiększenie zatrudnienia w swoich jednostkach w ciągu najbliższych 4 lat, co jest niewątpliwie pozytywną oznaką poszukiwania i zatrudniania w przyszłości nowych pracowników, w tym z zakresu administracji.

15

1

   Dane pochodzą z publikacji: Pracodawca - Rynek - Pracownik. Raport z badania zapotrzebowania na pracowników wśród małopolskich pracodawców 2011, www.obserwatorium.malopolska.pl/data odczytu 14.12.2012 r.] Opracowanie powstało w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie w ramach projektu Małopolskie Obserwatorium Rynku Pracy i Edukacji na podstawie wyników badania zapotrzebowania na pracowników wśród małopolskich pracodawców1 2011 zrealizowanego przez ASM - Centmm Badań i Analiz Rynku. Raport len Sianowi podsumowanie rozmów przeprowadzonych z 3624 pracodawcami z Małopolski.

2

   Dane pochodzą z ..Badania możliwości zatrudnienia na tynku pracy w latach 2012-2016 w sektorach edukacja, administracja samorządowa, służba zdrowia i pomoc społeczna", Powiat Nowosądecki-Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich. Badanie zostało przeprowadzone w ramach Sądeckiego Obserwatorium Rynku Pracy. Edukacji i Zatrudnienia w Nowym Sączu w grudniu 201 lr. W badaniu wzięło udział 1000 losowo wybranych jednostek z w/w sektorów.



Wyszukiwarka

Podobne podstrony:
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształceniu na studiach I stopnia na kierunku e-Administracja 2. Po
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenia na studiach I stopnia na kierunku e-Administracja umiej
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenia na studiach I stopnia na kierunku e-Administracja 2.10.
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenia na studiach I stopnia na kierunku e-Administracja Wynik
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenia na studiach I stopnia na kierunku e-Administracja 2011
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenia na studiach I stopnia na kierunku e-Administracja Tab.
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenia na studiach I stopnia na kierunku e-Administracja Za po
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenia na studiach I stopnia na kierunku er-Administracja w ni
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenia na studiach I stopnia na kierunku ^-Administracja Spis
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenia na studiach I stopnia na kierunku e-Administracja ankie
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenia na studiach I stopnia na kierunku ^-Administracja 4.3.6
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenia na studiach I stopnia na kierunku e-Administracja 1.2.
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenia na studiach I stopnia na kierunku e-Administracja Tab.
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenia na studiach I stopnia na kierunku er-Administracja IN
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenie studiach I stopnic kierunku e-Administracja W chwi
Wniosek o nadanie uprawnienia do kształcenie studiach I stopnic kierunku e-Administracja Źródło
Celem kształcenia na kierunku Filozofia (studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne) jest w
Opis efektów kształcenia na kierunku architektura krajobrazu studia drugiego stopnia na specjalności
Procedura składania wniosku o nadanie uprawnienia do prowadzenia studiów na określonym kierunku, poz

więcej podobnych podstron