Miastecki Start został zdeklasowany przez GKS

29. kolejka III ligi. Wejherowo na czele

Gryf Słupsk kontroluje ligę \

» Łukasz Stasiak na zdjęciu strzela gola w meczu ze Startem Miastko. W Dzierzgoniu nie udało mu się strzelić kolejnej bramki

Jaguar Gdańsk nie dał szans Druteksowi-Bytovii II Bytów i wygrał pewnie 4:0. Ostatnio bytowianie mocno spuścili z tonu. Nie można usprawiedliwiać porażek tym, że w większości grała młodzież, która nabiera doświadczenia. Trudno jednak przemilczeć fakt, że bytowski zespół pojechał do Gdańska w tylko dziesięcioosobowym składzie. Nie wystawia to najlepszego świadectwa klubowi, który dysponuje szeroką kadrą zawodników. W sobotę goś

W sobotę tajfun przeszedł nad Miastkiem, gdzie miejscowy Start został rozbity przez GKS Kolbudy. Takiego pogromu, aż 0:6, nie spodziewali się miasteccy kibice. Od początku czwaitoligowego meczu inicjatywa należała do gośd, którzy rozsądnie, a co najważniesze -bardzo skutecznie atakowali. Start grał bojażliwie i bez żadnego pomysłu na powstrzymanie rozpędzonych i szalejących na boisku piłkarzy z Kolbud. Podopieczni Mateusza Felke sporadycznie przedostawali się na przedpole bramkowe gośd. Po przerwie GKS atakował z jeszcze większym zaangażowaniem niż w pierwszej połowie i obnażył bezlitośnie wszystkie braki w grze obronnej startowców. Kolbudy nie miały litośd dla miasteckiego beniaminka, który zaprezento

Wyniki 29. kolejki Bałtyckiej ID ligi: Pogoń II Szczecin - Arka II Gdynia 0:4, Gryf Wejherowo -Rasel Dygowo 4:0, Bałtyk Koszalin - Astra Ustronie Morskie 4:0, Cartusia Kartuzy - GKS Manowo 6:2, Chemik Police -GKS Przodkowo 0:3, Drawa Drawsko Pomorskie - KS Chwa-szczyno 1:3, Lechia n Gdańsk - Kaszubią Kośaerzyna 2:2, Bałtyk Gdynia - Gwardia Koszalin 0:1.

42-28

ciom zabrakło czysto piłkarskich atutów. Gdańszczanie otworzyli konto bramkowe z problematycznego rzutu karnego. Po przerwie dominacja Jaguara nie podlegała dyskusji. JAGUAR GDAŃSK-DRUTK-BYTOWA I BY-TÓW4:0(W).

Bramki 1:0 Jarostowtamar* (rzut kamy-B). 20 Paweł Modarraw* (64X10 Tomasz Grysan (83).4flKanlKws(902).

Dmtw-Bytwła Ł Pupka -Upmsfci. Racbwal Gdhkowskł. Krzysztof Król. Mariusz Szmldke. Cybula, Hnc. Stok. Zimon. Stenia •

(FEN) wał słabe walory piłkarskie. Graczom brakowało ambicji.

- Był to zdecydowanie nasz najgorszy mecz w rundzie wiosennej. Zawodnicy mieli słaby dzień i nic im nie wychodziło. Nasza defensywa nie ustrzegła się prostych błędów, które nie powinny się zdarzyć Drużyna zdaje sobie sprawę z sytuacji, w jalaej się znalazła po tym pogromie. Takich wpadek trzeba unikać - stwierdził Eugeniusz Szumacher, kierownik Startu.

START MIASTKO -GKS KOLBUDY 0*

m,_

Bramki: OJ Jacek Sraburua 00), (W Mateusz Gruchała (20.03 Maciej Zieińsfc(32). 0.4 Olgierd Stanisław* (66). 05 Zielń* (84). 06 SbflfatoU$9)

Start: Dobrowofeid. Pufeisfci. Kopicą, KŁączyńskl Goman(69C2ełv«rtski). SwiadetfSO Baranów*). Jak (85 Nicią). Bryndal. Rafał Żukowski (46 SzbprtskO.Husejko, Rzepiń* •

(RES)

Lider tabeli Gryf Słupsk zremisował w Dzierzgoniu z Powiślem 1:1 (0:1). Dzięki temu słiąjszczanłe nadal zachowali swoją pozycję._'

Jarosław Stenceł

Słupszczanie grali osłabieni brakiem Jarosława Felisiaka, Karola Świdzińskiego i Dawida Mikulskiego. Był to pojedynek czołówki rundy wiosennej. Gryfiri do tej kolejki przewodzili tabeli wiosny, a Powiśle było trzecie.

Już na początku dwukrotnie okazję miał Łukasz Stasiak, jednak strzelał obok bramki. Następnie główkował zawodnik Powiśla, lecz nad poprzeczką.

Po zagraniu Patryka Pytlaka bliski zdobycia bramki samobójczej był Arkadiusz Hadry-siak. Dobry strzał z ponad 20 metrów oddał Marcin Kozłowski.

Piłka odbiła się tuż przed Tomaszem Kowalskim, sprawiając mu wiele kłopotu. Z dystansu próbował również Krystian Klawikowski. Uderzył tuż

nad spojeniem słupka z poprzeczką. W 34. minucie piłkę podprowadził Daniel Mio-duński. Dośrodkowaniu z lewej strony nie zapobiegł Kamil Oblizajek i niepilnowany najlepszy strzelec Powiśla -Krzysztof Wierzba dał swemu zespołowi prowadzenie z 5 metrów. Po 10 minutach II połowy zejść musiał kontuzjowany Michał Kędzia. Odwieziono go do szpitala do Sztumu, ale tam badania na szczęście wykazały niegroźny uraz. Tuż po wejściu na boisko dobrym strzałem z 20 metrów lewą nogą popisał się Dawid Kukliński i Kowalski z trudem odbił piłkę. Był to sygnał do lepszej gry gości. Stasiak minął kilku zawodników i wyłożył piłkę Kozłowskiemu, który z 10 metrów trafił po długim rogu. Chwilę potem ten sam zawodnik przeprowadził indywidualną akcję. Mijając Szymona Wagę, wpadł w pole kamę, ale niestety pomylił się minimalnie. Obok bramki strzelał też Adrian Solczak.

W 78. minucie Szymon Kulas odegrał do Mateusza Wnuka, który momentalnie uderzył z 20 metrów. Piłka odbiła się od ziemi, końcami palców trącił ją Kamil Gołębiewski i trafiła w słupek. Groźną akcję przeprowadził również Waga. Wbiegł w pole karne, mijając Stasiaka i uderzył w długi róg, ale świetnie ponownie spisał się bramkarz słupszczan. Dwie groźne akcje dobrymi interwencjami przerwał też Rafał Bobrowski.

Po dośrodkowaniu Solczaka w ostatniej chwili głową Marceli Majewski wybił piłkę nadbiegającemu Stasiakowi. Po akcji Stasiak-Klawikowski ten drugi płasko dośrodkowa!, ale Sol-czakowi tuż przed bramką wybił piłkę Tomasz Sambor. Kolejne spotkanie Gryf rozegra w Słupsku w sobotę o 17.30 z Jaguarem Gdańsk. •

POW&E DZIERZGOŃ-GRYF SŁUPSK Ł1(L0)

BranAfc 1:0 Krzyutof Wierzba (34). hl

MarehltefcHHMtg)_

GRYF Kędzta (56 Gołębiewski) D. Jętek. Bobrowsid .S.Sthub .K. Obizajdc Kozłowski K. Klawikowskl SołczakOok (81 B_Stępień).PytLaic (63 KufcBfoJu), Stasiak.

Pogoń lepsza od Jantara

W Lęborku Pogoń wygrała z usteckim Jantarem 1:0. Początek niedzielnego spotkania należał do pogonistów. Po dwudziestu minutach gra się jednak wyrównała. Jantar odważniej zaczął atakować. Do końca pierwszej połowy zawodnicy obydwu drużyn mieli jednak źle ustawione celowniki. Po przerwie Pogoń i Jantar postawiły na ofensywę. Akcje były zmienne. Groźnie byłe pod obu bramkami.

Więcej sił i pomysłu na grę mieli jednak lęborczanie, dzięki czemu trafili dwukrotnie do siatki gośd.

Pogoń Lębork- Jantar Ustka 2:0(00). Bramka: U) Syłwester Hanz (68). 2.0 Gracjan UrafewaPS).

Pogoń Patryk Labuda. Stankiewicz (66 Haraszczufc). Pietrzyk (79 B. Retowsto).

Musuto. Skitńcki (66Mszkiewx2). Wesserfirg . Kochanek. Formeto. Sychowski.

Byczków*. Hanz.__

Jantar: Wilhelm. Kozera .BÓszke.Kaanu-rek. hwński. Granosik. Piechów*. Michał Mytych(68tazerkiewicz).Bam* .Patyk.

lerdento (58 Kopert*)._____

W ubiegłym tygodniu lęborczanie sprawili niespodziankę wygrywając na boisku lidera - Wierzycy. Wierzyca Pelplin - Pogoń Lębork 03

CK8._

BramfcfcO.l Mataez Sychow* (41X02 Sylwester Linz (44). 03 Adrian Kochanek (8$)

Pogoń Labuda. Stankiewicz (56 Haraszczuk). Musufa. Pietrzyk. Skibicła (81 Urszfcewicz), Wtssering, Kochanek Byczków* Sychow* (77 Formefa), Ktoś. Hanz (85 Bartosz

Retow*)._

Pozostałe wynflrl meczów w 32. kolejce IV Bgfc Amator Kiełpmo - GOSRil/Wikęd Luzino U (01). MKS Władysławowo • KP Starogard Gdański 1.6 (13), Centrum Pdpfin ■ Polonto Gdańsk J:1 (0.0). Olimpia Sztum - Wtezyca Pelplin0-3 -wafcoww. AniołyGarczegorze-Koral Dębnica 34-wafcower.