Meble Warsztatowe, stół // Jak trzymacie natrzędzia ?

Menu


Meble Warsztatowe, stół // Jak trzymacie natrzędzia ?





T-rex - 01-05-2006 20:17
Pora na urzadzenie warsztatu. Trzeba chyba zaczac do mebli. Macie jakies pomysly na nie ? grunt to dobry, solidny a zarazem wygodny stół z imadłem. Jak to rozwiązaliscie u siebie ?? Gdzie trzymacie narzędzia, np. typu srubokrety, pliniki, czy klucze ?

lepiej zrobic taka wielka "tablice" i na niej wszytsk ona scianie porozkladac. czy szuflady, szafki ? Miejsca mam dosc sporo, bo calą połowkę garażu (Garaż na dwa samochody)

macie moze jakies rys. projekty, fotki takich mebli ?czy nawet gotowych urządzonych warsztatów. ?



Jerzysio - 02-05-2006 18:47
Zdecydowanie polecam "ścianę" bo przejrzyste i widoczne, ale nie zapomnij o walizkowym zestawie przenośnym, bo robiąc coś w łazience na piętrze nie będziesz co chwilę latał do garażu.
Są gotowe listwy zaciskowe, które wystarczy zamocować, lub tańsze rozwiązanie w powieszoną płytę OSB wkręcasz haczyki, obejmy etc.,
w zależności od potrzeb.
Można b. tanim sposobem zorganizować przechowanie na śrubki, nakrętki, etc.
Do półek ( też z OSB ) pod spód przykręcasz 2 wkrętami pokrywki słoiczków, a potem wystarczy tylko wkręcić słoik z gwożdzikami.
Tanio, przejrzyście no i pod ręką...
Pozdro
J



T-rex - 02-05-2006 19:08
tylko mam cholernie duzo narzedzi :) samych kluczy plaskich pewnie ze 250 :lol: (sie uzbieralo :wink: ) i jak ro porozkladac ??. 3 imadla (roznej wielkosci) ... :roll:

ale cos z tym zrobic musze, bo do tej pory to wszystko bylo doslownie wszedzie ... az juz ginac zaczelo :evil:

ale bez jakiegos stolu sie nei obejdzie ... a pomyslu nie mam jak cos fajnego tanio zrobic.

czekam na dalsze propozycje :)



Szczecin HENRYK - 02-05-2006 20:23
Ja w swoim warsztacie stół zrobiłem z desek sosnowych opartych na nogach drewnianych rozstawionych w odległości ok. 90 cm. Nogi służą jednocześnie jako mocowanie prowadnic szuflad. Prowadnice z ceownika 40. Część szuflad wyposażona jest w przegródki do przechowywania śrub, wkrętów, gwoździ. Blat stołu obiłem blachą aby zamaskować szpary które utworzyły się po wyschnięciu desek. Szerokość stołu - 60 cm. Nad stołem na ścianie lub poniżej blatu kilka gniazdek 230 V Gniazdka w pobliżu imadła. Tamże lampa warsztatowa do oświetlenia miejscowego. Stół dostawiony jest do ściany na której powiesiłem drewniane szafki z drzwiczkami w których przechowuję narzędzia. Narzędzia umieszczone są na haczykach wbitych w tylną ścianę, boki oraz drzwiczki szaf (po obu stronach). Szafki umieszczone są 20 cm nad blatem stołu i mają niezbyt szerokie drzwiczki tak, aby dały się otworzyć gdy na stole są umieszczone jakieś przedmioty. Zaletą szafek jest fakt, że narzędzia tam przechowywane nie są dostępne dla wzroku sąsiadów (pożycz?) oraz nie kurzą się podczas wykonywania niektórych prac (szlifowanie, mechaniczne struganie drewna). Opracowując sposób przechowywania narzędzi i materiałów należy bardzo poważnie rozważyć sprawę kurzu który powstaje w takim warsztacie. Wyobraźczie sobie Wasz piękny pojemniczek z nakrętkami w którym znalazła się garść trocin....
Problemem jest umieszczenie imadła... Zawsze okazuje się, że coś przeszkadza aby przytrzymać w imadle rurę 6 m którą chcemy przeciąć na połowę........
Z moich doświadczeń wynika że niecelowe jest posiadanie wielu dublujących się narzędzi. Mając porządek i wiedząc gdzie co leży używa się zwykle jednego zestawu a inne jedynie zabierają miejsce. Opracowując sposób rozmieszczenia narzędzi należy rozpocząć od ich przeglądu i pozbycia się dubletów.



T-rex - 03-05-2006 19:44
up :wink:

Sitedesign by AltusUmbrae.