gięcie płyt fermacel

Menu


gięcie płyt fermacel





araman - 10-05-2005 10:52
Czy ma ktoś doświadczena z wyginaniem płyt fermacell na mokro. Chcę nimi obudować czopuch kominka i przymierzam się do wyginania . Będe wdzięczny za rady ile moczyć jak moczyć i jak mocować?



araman - 11-05-2005 11:08
Czy nikt nie wyginał płyt fermacel. Nie wierze że wszyscy mają domy gdzie nie ma łuków np na poddaszach. lub nie maja półokrągłych kominków.



hippo - 11-05-2005 11:17
Myślisz, że poddasza Forumowicze wykładadają płytami Fermacell, a niby po co? Na kominki tak jak na poddasza dają płyty GKF, a nie tak jak TY Fermacell. Dlatego czekaj spokojnie a nie się unosisz niepotrzebnie.



jamles - 11-05-2005 11:45

Myślisz, że poddasza Forumowicze wykładadają płytami Fermacell, a niby po co? Na kominki tak jak na poddasza dają płyty GKF, a nie tak jak TY Fermacell. Dlatego czekaj spokojnie a nie się unosisz niepotrzebnie. ja mam poddasze z Farmacella, głosu nie zabieram, bo nie musiałem giąć płyt



araman - 11-05-2005 13:08
Myślę że zmorą tego forum są ludzie którzy piszą aby coś napisać.
Hippo -- przeczytałem twje posty i niestety niewiele w nich rad które mogą się przydać innym ludziom budującym domy .
A więc jak czegoś niewiesz to nie pisz. No chyba że w ten spsób chcesz wyrazić swoją zazdrość że ktoś inny stosuje materiały o których ty zapewne nawet nie słyszaleś.

To prawda płyty Fermacel ni są często stowanym materiałem ae do obudowy kominka który jest półokrągły nadają się znakomicie.
RobiÄ™ to poraz pierwszy i dlatego pytam.
Ale nawet jeżeli nikt mi nie odpowie to i tak je zastosuje- mimo mało przydatnych rad Hippo- a wrażeniami podzielę się na forum.



hippo - 11-05-2005 15:15

Myślę że zmorą tego forum są ludzie którzy piszą aby coś napisać.
Hippo -- przeczytałem twje posty i niestety niewiele w nich rad które mogą się przydać innym ludziom budującym domy .
A więc jak czegoś niewiesz to nie pisz. No chyba że w ten spsób chcesz wyrazić swoją zazdrość że ktoś inny stosuje materiały o których ty zapewne nawet nie słyszaleś.

To prawda płyty Fermacel ni są często stowanym materiałem ae do obudowy kominka który jest półokrągły nadają się znakomicie.
RobiÄ™ to poraz pierwszy i dlatego pytam.
Ale nawet jeżeli nikt mi nie odpowie to i tak je zastosuje- mimo mało przydatnych rad Hippo- a wrażeniami podzielę się na forum.
1. O płytach Fermacell (nie czepiam się Twojej pisowni) zapewniam Cię, że słyszałem (może wcześniej od Ciebie) a nawet nie tylko słyszałem ponieważ stosuję je m.in. w rozwiązaniach konstrukcyjnych w tzw. rozwiązaniach systemowych np. przy doborze odporności pożarowej elementów budynków.
2. Nie oceniam Twoich postów, którą to ocenę później przedstawiam na Forum - tak jak Ty.
Jeśli moje posty są dla Ciebie mało konstruktywne to do nich nie zaglądaj, a jak zaglądasz to przeczytaj cały wątek od początku do końca to się czegoś nauczysz. Nie piszę czegoś aby coś napisać i nabijać licznik jak co niektórzy. Jeśli coś piszę to muszę być w 100% pewny tego co piszę a nie wprowadzać ludzi w błąd lub powtarzać informacje, które są dostępne przez wyszukliwarkę.
3. Ponadto to co dla Ciebie jest nie istotne dla innych może być pomocne.
4. Mój ostatni post był formie obrony Forumowuczów, gdyż

Czy nikt nie wyginał płyt fermacel. Nie wierze że wszyscy mają domy gdzie nie ma łuków np na poddaszach. lub nie maja półokrągłych kominków. Twoja wypowiedź nosi za sobą pretensje do wszystkich Forumowiczów, że mając łuki bądź półokrągłe kominki w domach to według Ciebie musieli zastosować płyty Fermacell, a wcale tak być nie musi.
5. A pod tym adresem się dowiesz się czegoś więcej;
Informacja techniczna:
Tel. (022) 645 13 38/-39
Pon.-piÄ…t. 8.30 - 16.30
fermacell-pl@xella.com



araman - 12-05-2005 09:04
Hippo wybacz jezeli cie uraziłem ale po co lać tyle wody mozna było od razu napisać ten adres i po sprawie.

Płyty już zamontowane , i uwierz mi naprawde doskonale nadają się na obudowę półokrągłego kominka
Jeżeli bedziesz chciał kiedyś wykorzystać je w swojej pracy zawodowej służe informacjami.

Temat zamkniety jutro postaram się usunąc post aby nikogo więcej nie drażnić moja obudową z płyt fermacell



FREDY - 12-05-2005 09:31
ja stosowałem płyty Fermacell na poddaszu ale nie musiałem ich giąć. Ogólnie jest to bardzo dobry materiał - jak go sie raz zastosuje to potem trudno cokolwiek z regipsu wykonać.
Myśle że wyginanie na mokro tych płyt może być bardzo trudne - jeśli co to w delikatne łuki.
Proponuje zadzwonić do konsultanta - znajdziesz ich w necie.
U mnie też był ich konsultant i rozwiał wszelkie wątpliwości. :wink:



Jarzeb - 12-05-2005 11:28
no w KONCU ktos kto robil w tych plytach

Widzialem je na Budmie i pomimo ceny bardzo sie zapalilem aby uniknac koszmarnego szpachlowania polaczen w GK

Napiszcie prosze o waszych odczuciach (i nie tylko) :wink: :wink: :wink:

Latwo i precyzyjnie idzie? Na co zwrocic szczegolna uwage? Za ile kupowaliscie? Ile tego kleju? ITP ITD

z gory dzieki



FREDY - 12-05-2005 22:45
trzeba mieć dobrą ekipę. Układanie jest znacznie trudniejsze niż regipsów.Płyty są cieżkie i ciężko sie tnie. Ale efekt końcowy super.



bigmario4 - 13-05-2005 06:20
Skontaktuj sie z "Xellą" na każdym terenie jest przedstawiciel tej firmy i spytaj nie pamiętam dokładnie ale moczy sie płyte i na leżaco zostawia do wyschnięcia najlepiej na "kopycie" o łuku jaki potrzebujesz Problem jest z tym że to zależy od grubosci a firma produkuje 4 rodzaje(byłem na prezentacji ale wyleciało z głowy :cry: )



araman - 13-05-2005 08:45
Opowiem jak gieliśmy płyty fermacell. Na początku były dobrze namoczone na folii w garazu warstwa tektury na to płyta woda z węża tektura następna płyta i tektura i woda , dużo wody. Nie szkodzi im nawet całkowite zanurzenie w wiadrze z woda na 48 godzin po wyschnięciu są jak wcześniej. Do scian przymocowaliśmy konstrukcje z płaskowników z wygiętym łukiem -najmniejszy promień coś koło 40-50 cm. Do tego przykręciliśmy blachę stalową ( niepamiętam grubości) co nadało porządany kształt i do blachu wkrętami do płyt co kawałek powoli naginając przykręcaliśmy płytę osiągając porządany efekt. Wieczorem napaliłem w kominku i następnego dnia płyta jest przesuszona i na to idzie teraz szpachla i siatka przy scianie po wygładzeniu nałoże jakąś strukture.
Nie mam niestety aparatu cyfrowego ale postaram się pokazać po zakończeniu pracy



Jarzeb - 13-05-2005 09:30

trzeba mieć dobrą ekipę. Układanie jest znacznie trudniejsze niż regipsów. Płyty są cieżkie i ciężko sie tnie. To troszke mnie zmartwiles :cry:
Zamierzam robic to samodzielnie..

Podzielcie siÄ™ wrazeniami prosze :wink:



araman - 13-05-2005 10:17
To prawda że są cięzkie ale są też w miejszych formatac 150 x 100. Mój fachowiec mówił mi ze trzeba między nimi zostawiać większe szczeliny 0,5-1 cm i wypełniać to specjalną szpachlą do tego typu płyt efekt ponoć bardzo dobry. Ae to tylko jego opinia. Założyłem ten wątek mają na mysli całkie inne zastosowanie tych płyt.

I jeszce jedno zastosowanie tej plyty: ( to też opis z pracy mojego fachowca) stosują ją do ukladania glazury na drewnianych podłogach a robią to tak płyta typu OSB do wyrównania podłogi na to płyta fermacell na wkręty i na to gazura lub stosują płytę tego typu z doklejonym od spodu styropianem. to zależy gdzie jest ta drewniana podłoga



Jarzeb - 13-05-2005 14:03
tak
poszperalem troszke w necie
i wyglada to obiecujaco :lol:
mowia ze nawet dla poczatkujacych - bo latwiejsze niz GK
co do tych szpar to powinny niby byc 0.5 do 0.7cm i nawet bez kleju i oczywiscie bez siatki
tak czy siak wchodze w to

co do podlogi to fakt - widzialem na Budmie



araman - 15-05-2005 22:25
A jak wygląda kominek obudowany tymi płytami.!!! Zaczyna mi się coraz bardziej podobać . zamieszcze zdjęcia po zakończeniu roboty. Naprawde można je wyginać-piszę to jako praktyk dla wszystkich teoretyków i niedowiarków ( wygieliśmy co prawda 3 płyty ale jest OK więc myślę że następne można robić tak samo)

Sitedesign by AltusUmbrae.